CHP'den propaganda kitapçığı...
24 Haziran için milletvekili adaylarını belirlemeye çalışan CHP, yapılacak "propaganda" için de kitapçık hazırladı. 62 önerinin yer aldığı kitapçıkta, seçmenle nasıl diyalog kurulacağı anlatılıyor.
GÜNDEM 14 Mayıs 2018 Pazartesi

CHP'de milletvekili aday listesi hazırlanıyor ama liste belli olmadan adayın izleyeceği yol haritası netleştirildi. Parti örgütü ve milletvekili adayları için 'İkna, Hitabet, Propaganda' isimli bir kitapçık hazırlandı.

Habertürk'ün edindiği bilgilere göre, seçmenlerle nasıl diyalog kurulacağının anlatıldığı kitapçıkta 62 öneri sıralanıyor.

Kitapçıkta öne çıkan maddeler şu şekilde: 

■ Bir tartışmayı kazanmak istiyorsanız, asla tartışmayınız.

■ Doğal olmak önemli bir avantajdır

 

■ Vatandaştan oy isteme amaçlı ziyaretler nafile bir çabanın sonucudur. Amaç güven sağlamaktır.

■ Dağdaki çobanla şehirdeki profesör ayrımı son derece tehlikeli olup, bir o kadar da kutuplaşmadan beslenenlere fayda sağlamaktadır.

■ Gerçekleştirdiğiniz ziyaretlerde yanınızda 5 ila 10 kişi bulunsun. Toplum güç gösterisini, şatafatı sevmektedir.

Kitapçıkta dikkat çekici bir örneğe de yer verildi: CHP tarihimize sahip çıkmalı ve sadece 1923'ten başlatmamalıdır. Orhun Abideleri'nden, ilk kaynaklardan başlamalı ve tüm değerleri kabul etmelidir. Netice olarak büyük Atatürk de bir Osmanlı subayıdır. Özellikle Abdülhamid konusunda ezberleri bozmalıdır. Abdülhamid'in doğru yaptığı şeyler de hesaba katılmak zorundadır.

Kitapçığın son bölümünde ise özeleştiriler yer aldı. Parti örgütünün "dinleme" konusunda eksiklikleri olduğu vurgulandı, 'Teşkilatın içini dökmeye ihtiyacı var ama seçmenin de dinlenilmeye ihtiyacı var' denildi.