Erdoğan Demirören vefat etti
Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören vefat etti. Solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gören Demirören 80 yaşındaydı.
GÜNDEM 08 Haziran 2018 Cuma

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in babası olan Erdoğan Demirören 31 Mayıs'tan beri Florence Nightingale Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi görüyordu.

Demirören'in vefatıyla ilgili olarak Florence Nightingale Hastanesi Tıbbi Direktörü Dr. Özgür Şamilgil  ve Doğan Medya İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal basın mensuplarına açıklamada bulundu. Mehmet Soysal, "Cenaze töreni pazar günü öğle namazından sonra Fatih Camii'nde düzenlenecek" dedi.

ERDOĞAN DEMİRÖREN KİMDİR?

1938 tarihinde Bursa'da dünyaya gelen Erdoğan Demirören, babası Şükrü Demirören’in vefatı sonrası 1957 yılında aile işlerini devraldı. Milangaz, Likidgaz, Mutfakgaz gibi markalarla enerji sektöründe uzun yıllardır bulunan iş adamı, Tülin Demirören ile evli ve üç çocuk babasıydı.

Son olarak Demirören Medya Grubu bünyesine Hürriyet, Posta, Kanal D, CNN Türk’ü de katarak yılın en dikkat çeken satın alma işlemini gerçekleştirmişti.