İstanbullulara kötü haber! Bir yıl gecikmeli açılacak...
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Mecidiyeköy-Mahmutbey metro inşaatında çalışan işçilerle sahurda bir araya geldi.
GÜNDEM 09 Haziran 2018 Cumartesi

Metro çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Uysal, şunları söyledi:

"Metrolarla ilgili göreve geldikten sonra yeniden bir değerlendirme yapıp belirli hatlarda bu yıl sonuna bitirmeyle ilgili, yapımcı firmalarımızdan taahhütler almıştık. Mecidiyeköy-Mahmutbey hattımız 24 kilometre ve 21 istasyondan oluşmakta. Değerlendirme toplantısında işi hızlandırma mahiyetinde inşaatı devam ederken, inşaatı bitmiş olan kısımların elektromekanik imalatını da başlattık. Yıl sonuna kadar bu hattın inşaatı tamamlanmış olacak."

Kabataş-Mecidiyeköy metro hattının bir yıl gecikmeli açılabileceğini belirten Uysal, "Bizimle ve firmalarımızla ilgili bir durum değil, tarihi eserler bulunduğu için çalışmalar sürüyor. Tarihçilere fırsat verme adına 1 yıl gecikmeli açılacak" ifadelerini kullandı.

ÇEKMEKÖY HATTI AĞUSTOS'TA AÇILACAK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, akşam Çekmeköy Kirazlıdere Mahallesi'ndeki komşuluk iftarında vatandaşlarla bir araya gelerek, mahalle sakinlerinin evlerinde yapıp getirdiği yemeklerle orucunu açtı.

Bölgede devam eden metro çalışmaları hakkında bilgi veren Uysal, "Çekmeköy'de şu an yeni asfaltlama çalışmaları başladı, hızla devam ediyor. Üsküdar-Ümraniye Hattını aralık ayında açtık. Devamı niteliğindeki Çekmeköy Hattı ise Ağustos’ta seferlere başlayacak." değerlendirmesini yaptı.