Akşener: İnanıyorum, ikinci tura beni bırakacaksınız
İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, 24 Haziran'daki cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalacağını iddia ederek, "Ben inanıyorum ki Millet İttifakı çoğunluğu alacak. İkinci tura da beni bırakacaksınız" dedi.
GÜNDEM 10 Haziran 2018 Pazar

İzmir programı kapsamında Bergama’da düzenlenen mitingte vatandaşlara seslenen Akşener, "Recep Tayyip Erdoğan ikinci turda karşısında kimi görmek istemez, sizlerden ona göre oy vermenizi istiyorum" dedi.

- Bu Bergama’nın sıcağında oruç ağızla buradasınız. Bu benim için bir vebal. Hakkınızı helal edin. Gittiğimiz her yerde, her ilçede bu ramazan ayında bizleri coşkuyla karşılıyorsunuz. Milletime ölünceye kadar şükran duyacağım. Kadınlara şükran duyacağım. Bazen düşünüyorum, eğer bana 'çık yola' demeseydiniz, evde otursaydım nasıl bir seçim olurdu acaba? Ben partiyi kurdum, cumhurbaşkanı adayı oldum ve Tayyip Erdoğan’ın ikinci tura kalacağı kesinleşti. Zamanında 'Ananı da al da git' dediği seçmene bugün yalvarıyor oy için. Şehide 'kelle' diyordu, 'Sayın Öcalan' diyordu. Biz yuhlamıyoruz, 24 Haziran'da gereğini yapacağız. Evet 24 Haziran'da seçime gidiyoruz. Siz iki şeyin kararı vereceksiniz. Cumhurbaşkanı kim olacak, Meclis'te çoğunluğu kim alacak Bunlara karar vereceksiniz. Ben inanıyorum ki Millet İttifakı çoğunluğu alacak. İkinci tura da beni bırakacaksınız.

'SİZ HASTALANIN, YANDAŞ KÂR ETSİN'

- Buğdayı ve samanı, küçükbaş hayvanı, sarımsak mercimeği ithal eder olduk. Gelecekte savaşlar gıdalar yüzünden çıkacak. Bunun özellikle yapıldığına inanıyorum. İktidar olduğumuzda bu ülkeye gıda ithalatını bitirip ihracat yapar hale getireceğiz. Bizimde projelerimiz var. Bizim projelerimiz yok diye dalga geçtiler. Biz diyoruz ki Türkiye’de yüzde 11 işsiz var. İşsizlere istihdam yaratacağız. Gençlere istihdam yaratacağız. Gençlere iş vermek devletin görevidir. O devlet iş verinceye kadar bakmakla yükümlüdür. Bunun için de iş buluncaya kadar 500 lira vereceğiz. Hep diyorlar 'kaynak nerede' Türkiye’nin kaynağı var. Hırsızların cebinde o kaynak. Şehir hastanelerini yandaş müteahhitlere verdiler. Hasta garantisi verildi. Siz hastalanın, yandaş kar etsin. Siz hastalanmasanız dahi yandaşa para ödenecek. Köprüler, tüp geçitler hepsi yandaşa verildi. Hepsine müşteri garantisi verildi. Kanal İstanbul projesi 65 milyar dolara mal olacak. Ben soruyorum bunun kaynağını nereden bulacaksın? Bu projenin geliri ne olacak?

'BU KAYNAKLA GENÇLERE MAAŞ VERECEĞİM'

- Ben kaynaklarımı söyleyeyim: TRT’yi satıyorum. Çünkü çiftliğe dönmüş, eski parayla 2,5 trilyon zarar ediyor. Bir sürü 'ah' alıyor. Seyretmediğiniz diziler var ama parasını sizden alıyorlar. Bu kurumu özelleştiriyorum. Buradan gelecek kaynakla gençlere maaş veriyorum. Emekliye, iyi bayramlar ikramiyesi diye yola çıktılar. Kimine 1000 lira, kimine 500 lira, kimine de 700 lira verdiler. Yani onu da beceremediler. Ceplerinden para çıkmasın istiyorlar.

'ATATÜRK DEMEYE BAŞLADILAR'

- Biz önce Erdoğan ve arkadaşlarına iyi geldik. Onlar 'Atatürk' diyemiyorlardı, 'Atatürk' demeye başladılar. Taşeron işçilere iyi geldik. Biz 7 aylık bir partiyiz. Taşeron işçileri konuştuk iyi geldik. Çiftçiye mazotta yalan söylediler. İnşallah onu biz düzelteceğiz. Kısacası biz Türkiye’ye iyi geldik. İyi Parti çiftçiye köylüye, gençlere emeklilere iyi geldi. Öğretmenlere de iyi gelecek. Sebebi şu, biz siyasette demokratik rekabeti başlattık. Sonuçta seçmen kazanacak. Acaba Tayyip Erdoğan ikinci turda karşısında kimi görmek istemez ona göre oy vermenizi istiyorum. (DHA)