Erdoğan: İskambil masalarından kalkmayanlar...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara muhtarlarıyla sahur programında bir araya geldi.
GÜNDEM 13 Haziran 2018 Çarşamba

Türkiye'de ilk kez böylesine kapsamlı ve geniş katılımlı bir sahur programını düzenlediklerini, bunun bir ilk olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

BİZ buraya boşuna 'milletin evi' demiyoruz. Şu ana kadar gerek ana binamızdaki toplantı salonumuzda ve kış bahçemizde gerek camimizde gerekse kongre ve kültür merkezimizde herhalde yüzbinlerce kişiyi ağırladık. Şimdi bu hizmet halkasına sergi merkezimizi de ekledik.

ANA muhalefetin başı Millet Kıraathanesi projesini kumarhaneye benzetiyor. Niye, çünkü bunların zikri neyse fikri de o. Türkiye'de bütün vilayetlerimizin büyüklüğüne göre belli metrekarelerde bu projeleri yapacağız, buraları kitaplarla dolduracağız.

İSKAMBİL masalarından kalkmayanlar, okey taşlarından hiçbir zaman kurtulmayanlar buraları ona benzetir. Kalkıp da kitaptan uzak, fikirden, düşünceden uzak, ırak, böyle bir gençlikle bir yere gidilmez. Onlarla ne olur? Onlarla eli döner bıçağıyla silahlı PKK terör örgütünün mensupları yetişir, dağlara bol bol eşkıya, terörist yetişir. Biz terörist değil, bu ülkenin hizmetkarı olacak bir nesil yetiştirmek istiyoruz, bizim derdimiz bu.

585 BİN YENİ ÖĞRETMEN İŞE BAŞLADI

AK Parti Türkiye'de 284 bin yeni derslik yaptı, siz onları yıkacak mısınız? AK Parti 585 bin yeni öğretmen göreve başlattı, siz onları işten atacak mısınız? AK Parti Türkiye'ye bin 245 yeni hastane, 130 bin yeni hastane yatağı kazandırdı, siz onları da kaldırıp atacak mısınız? Şu anda Bilkent'te muhteşem bir şehir hastanesi bitirmek üzereyiz, bir iki ay içerisinde açacağız. Bir de Etlik'te yine devam eden bir şehir hastanemiz var, o da önümüzdeki yıl inşallah açılacak. Peki bunları durduracak mısınız? Şu ana kadar Türkiye genelinde 5 şehir hastanesini hizmete aldık, bunların kapısına kilit mi vuracak mısınız?

AK Parti Türkiye'de 817 bin vatandaşımızı TOKİ ile ev sahibi yaptık, onları yıkacak mısınız? AK Parti Türkiye'de 20 bin kilometre bölünmüş yol yaptı, siz bunları yeniden tek geliş tek gidişe mi çevireceksiniz? AK Parti yüksek hızlı tren hatları yaptı, mevcut tren hatlarını modernize etti, siz yeniden kara trene mi döneceksiniz? AK Parti Türkiye'de 29 yeni havalimanı inşa etti, yurt dışı uçuş noktalarını sayısını 307'ye çıkardı. Bilir misiniz dünyada şu anda en fazla uçuş noktasına giden havayolu THY'dir. (AA)