Adnan Oktar, İsrail'de manşet oldu: Oktar-İsrail dostluğu yolun sonuna mı geldi?
Adnan Oktar'ın gözaltına alınması İsrail basınında geniş yankı buldu. Oktar'ın İsrail'le yakın ilişkilerine dikkat çekildi. Bunun iki sebebi var. Birincisi Adnan Oktar'ın bugüne dek İsrail gazetelerine yazdığı makalaler sebebiyle ülkede tanınıyor olması. İkinci ve daha önemli sebebse, Oktar'ın İsrailli milletvekili Yehuda Glick'e bilgi sızdırdığı iddiaları... İddialar soruşturma kapsamında mercek altında...
GÜNDEM 12 Temmuz 2018 Perşembe

İsrail gazetelerine röportaj verdi, makaleler yazdı. İsrailli din adamlarıyla, siyasilerle buluştu. Hal böyle olunca, Adnan Oktar'ın gözaltına alınması İsrail basınından geniş yankı buldu. Oktar'ın İsrail ile kurduğu yakın ilişki gözler önüne serildi.

OKTAR: İSRAİL'DE GERÇEK DİNDAR YAHUDİ ARKADAŞLARIM VAR

İsrail'in önde gelen gazetelerinden Jerusalem Post, operasyonu "Oktar ve İsrail dostluğu yolun sonuna mı geldi?" başlığıyla duyurdu. Oktar'ın, 2014 ve 2018 yılları arasında gazeteye birçok makale yazdığı, birçok İsrailli din adamı ve politikacıyla görüştüğü belirtildi. Jewish Press ise haberi "İsrail yanlısı Müslüman lider tutuklandı" başlığıyla duyurdu.

İsrail'in bir diğer önemli gazetesi Haaretz, haberinde "Kedicik haremi kuran Türk İslam cemaati lideri gözaltına alındı" başlığını kullandı. Oktar'ın yakın zamanda gazeteye verdiği röportajdan alıntılar yapıldı. O röportajda söylediği, "İsrail'de gerçek dindar Yahudi arkadaşlarım var. Onları seviyorum, çünkü onlar gerçekten dindar" cümleleri hatırlatıldı.

OKTAR'IN İSRAİLLİ VEKİL GLİCK İLE İLİŞKİSİ İNCELENİYOR

Ayrıca Oktar'ın televizyon programına, aralarında milletvekili Yehuda Glick'in de olduğu pek çok İsrailli'nin konuk olduğuna dikkat çekildi. Adnan Oktar'ın Yehuda Glick ile ilişkisi operasyon kapsamında inceleme altında. Glick, 3 yıl önce Oktar'ın Çırağan'da düzenlediği iftar yemeğine katılmıştı. Adnan Oktar'ın, İsrailli milletvekiline bilgi sızdırdığı iddia ediliyor. Kendisine yöneltilen casusluk suçlamaları da bu iddialara dayanıyor.