Ünlülerin uyuşturucu davasında hapis cezası! Cenk Eren, Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca...
'Kullanmak amacıyla ve başkalarına uyuşturucu temin etmek suretiyle uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan Cenk Eren'e 6 yıl 3 ay hapis cezası verilirken, aynı suçtan Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca'ya 4'er yıl 2'şer ay ceza verildi. Cenk Eren'in cezası, ticareti yapılan maddenin 'kokain' olması nedeniyle artırıldı.
MAGAZİN 17 Mayıs 2018 Perşembe

Ünlü oyuncular Gizem Karaca ve Çağatay Ulusoy ile şarkıcı Cenk Eren'in de aralarında bulunduğu İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 34 sanıklı uyuşturucu davasında 5 yıl sonra karar verildi. 

Sanıklara son sözlerinin sorulmasının ardından kararını açıklayan mahkeme, ünlü isimlere uyuşturucu ticareti yapmak suçundan çeşitli hapis cezaları verdi. 

ÜNLÜLERİN CEZALARI

"Kendisi ve arkadaşlarına içmek amacıyla uyuşturucu temin etmek suretiyle uyuşturucu ticareti yapmak" tan suçlu bulunan sanıkların aldığı cezalar şöyle:

-Şarkıcı Cenk Eren: 6 yıl 3 ay hapis. Uyuşturucu maddenin kokain olması nedeniyle cezası artırıldı. Eren hakkında ayrıca 100 Lira da adli para cezası verildi.

-Oyuncular Gizem Karaca, Çağatay Ulusoy, Yusuf Akgün, Ergun Taş, yönetmen Hüseyin Orçun Benli, DJ Nuri Kösem ile menajer Selin Boronkay: 4'er yıl 2'şer ay hapis.

HAPİS YATACAKLAR

Sanıklara verilen cezalarla ilgili herhangi bir erteleme ve geri bırakma kararı uygulanmadı. Hapis cezaları, istinaf mahkemesi ve Yargıtay tarafından aynen onanırsa, infaz yasası ve denetimli serbestlik yasası gereğince Cenk Eren yaklaşık 3 yıl 2 ay, oyuncu Gizem Karaca, Çağatay Ulusoy, Yusuf Akgün, Ergun Taş, yönetmen Hüseyin Orçun Benli, DJ Nuri Kösem ile menajer Selin Boronkay ise yaklaşık 1 yıl 9 ay hapis yatacaklar.

DİĞER SANIKLARA DA CEZA YAĞDI

Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan Şeref Deniz 18 yıl 9 ay, Mehmet Akgün 13 yıl 1 ay hapis cezasına mahkum oldu. Duruşmaya görüntülü sistem ile katılan Deniz ile Akgün'ün tutuklanması kararlaştırıldı.

Sanık Murat Özgener, Cihan Şenyüz, Aslı Keskin, 15'er yıl hapis cezasına mahkum oldu. Özgener, Şenyüz ve Keskin'in tutuklanmak üzere haklarında yakalama karar çıkarılmasına karar verildi. 

Aydın Sarıoğlu, Ferdi Özer hakkında 10 yıl hapis cezası verildi. Duruşmaya katılan Sarıoğlu ve Özer'in tutuklanması kararlaştırıldı. 

Sanık Necati Fidan, Erol Tutsak, Emrah Akman, Alp Parlar, Faruk Polat, Cengiz Esmer hakkında, 7'şer yıl 9 ay hapis 22'şer gün, Tolga Disanlı hakkında 6 yıl 3 ay, Neşat Çalıkoparan, Kadir Çalıkoparan, Ferhat Yavuz hakkında, 5'şer yıl 2'şer ay hapis cezasına mahkum oldu.

Sanık Şehnaz Çalıkoparan, Feruz Tuncel, Kaan Turgut, Recep Onur Bayramoğlu, Özgür Sanlav, Niyaz Canbaz, Onur Tezer ve Mustafa Kabahor hakkında, 4'er yıl 2'şer ay hapis cezası verildi.