Hiç durmadan kaşınıyordu... Halil'in yüzü ilik nakliyle güldü
9 yaşındaki Halil Çiftçi'nin yaşadığı zorluğu Habertürk gündeme getirmişti. Son bir yıldır hiç durmadan kaşınan Halil, annesinden alınan iliğin nakledilmesiyle yaşadığı acıdan kurtuldu. Ayrıntılar Öznur Karslı'nın özel haberinde...
SAĞLIK 10 Temmuz 2018 Salı

Bir yıldır hiç durmadan kaşınıyordu. "Anne artık ölmek istiyorum" diyen Halil Çitçi'nin şimdi yüzü gülüyor.
Adana'da yaşayan Halil Çiftçi henüz 9 yaşında. 7 aylıkken bağışıklık sistemi bozukluğu hastalığı ortaya çıktı. Yıllar içinde hastalığı ilerledi. Hiç durmadan kaşınan Halil'in vücudunu yaralar sardı. Anne Emine Çiftçi, oğlunun hastalığıyla yıllarca mücadele etti. Tedavi için hastane hastane gezdi. Kaşıntıları dayanılmaz bir hal alan ve vücudu yara kaplı olan küçük Halil "Ölmek istiyorum" diye ağlıyordu.

Halil'in hastalığının seyri, Habertürk'ün bu dramı gündeme getirmesiyle değişti. Geçtiğimiz şubat ayında Çukurova Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan Halil bir süre sonra İstanbul'da özel bir hastaneye getirildi. Küçük çocuğa annesinden alınan yüzde 80 uyumlu kemik iliği nakledildi. İlaç tedavisinin bitiminde Halil'in kaşıntıları da yaraları da azaldı. Küçük çocuk, kendisini merak edenlere el sallayarak mesaj gönderdi.