Nişantaşı'ndan 10 haneli köye...
Şehir hayatından kaçış bir çoğumuzun aklına gelmiyor değil. Trafik, stres, yoğun tempo bazen dingin bir hayata özlem duymamıza neden oluyor. İşte bu haber şehir hayatını bırakan Elif Sarıkaya'yı anlatıyor.
YAŞAM 18 Mayıs 2018 Cuma

Nişantaşında büyüdü, yıllarca Galata'da pastane işletti. Radikal bir kararla tüm hayatını arkasında bıraktı, şimdi küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapıyor. Elif Sarıkaya 39 yaşında., İstanbul'da doğdu büyüdü. İtalyan Lisesi'nde eğitim aldı. Hem İtalyanca hem İngilizce biliyor ancak şehir hayatı onu mutlu etmedi. O da mutlu olacağı köy hayatına geçti. Köy hayatını anlatan Sarıkaya, "60 yaşına yakın bir adam köşeden çıkarken ağılın yukarısından traktörü stop ediyor, aşağı kadar sessizce iniyor hayvanlar rahatsız olmasın diye. Ben şehirde bu kadar saygılı düzgün insan görmedim" diyor...

KEDİ, KÖPEK VE 70 KEÇİSİYLE ARTIK MUTLU

Sarıkaya önce Antalya Kaş'a, ardından Bilecik'e taşındı. Şimdi Bilecik'in Vezirhan beldesine bağlı 10 haneli Zobran köyünde yaşıyor. Kedi, köpek ve 70 keçisiyle kalan Sarıkaya, "Burada kim sana ne yapabilir ki aslında şehirden çok daha az ürkütücü. Buradan bir ışık geçse hepimizin haberi olur" ifadelerini kullandı.

Sarıkaya'nın hedefi ekolojik köy kurmak... Böylece hem kırsal turizme katkıda bulunup hem de dış göçün önüne geçmek istiyor.