O artık ana kuzusu
Trabzon'da apartman dairesinde oturan bir kadın, annesi öldüğü için sürüde başıboş kalan kuzuyu alarak evinde beslemeye başladı. Altını bezlediği, biberonla süt içirdiği kuzuya bebeği gibi bakan kadın, kuzuyu çocuklarından ayırmıyor.
YAŞAM 13 Haziran 2018 Çarşamba

Trabzon'da oturan iki çocuk annesi Fatma Samat, ailesiyle birlikte gittiği yayla gezisinde küçükbaş hayvan sürüsüyle karşılaştı. 49 yaşındki Samat, sürüde ilgisini çeken kuzunun annesinin öldüğünü öğrenince satın aldı. Fatma Samat, evine götürdüğü kuzuya 'Fıstık' adını verdi; altını bezleyip, biberonla süt içirerek beslemeye başladı.

 

'ÇOCUKLARIMDAN FARKI YOK'

Bebek gibi baktığı kuzu Fıstık'ı, çocuğu gibi sevdiğini söyleyen Fatma Samat, "Kuzunun annesi ölünce sürü de sahipsiz kaldı. Ezilecek diye endişelendim ve kuzuyu satın aldım. Evime getirip bakmaya başladım. Biberonla besliyorum. Altını değiştiriyorum. Çocuklarımın bebeklik kıyafetlerini giydiriyorum. Çocuklarımdan hiçbir farkı yok. Sofraya beraber oturuyoruz. Beraber yatıyoruz. Hiçbir zaman onu çocuklarımdan ayırmadım. Çünkü o da bir çocuk" dedi.

Fıstık büyüdüğü zaman onu doğal yaşamına bırakmak zorunda kalacağını da anlatan Samat, "Büyüdüğü zaman ona evde bakmam mümkün olmayabilir. Doğal yaşamına bırakmak zorunda kalabilirim. Ama ondan nasıl ayrılacağımı düşünüyorum" diye konuştu. (DHA)