Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Süper Lig'in ikinci yarısının ilk maçında Fenerbahçe, Göztepe'yi 2-1 mağlup etti. Fenerbahçeli Fernandao, Josef de Souza ve Volkan Demirel karşılaşmayı yayıncı kuruluşa değerlendirdiler. 

Fernandao yaptığı açıklamada "Tanrı'ya şükürler olsun tekrar sahalarda olduğum için. Maç içerisinde yorgunluk yaşadığım dakikalar oldu, her şeyimi verdim saha içerisinde ve değdi. 3 puanı aldık. 2. yarıda bizi bekleyen her maçın zor olduğunu biliyorduk. Kendimi her zaman hazır tutma gayretindeydim, hocam da güven gösterdi. Takıma gollerle katkı vermek istiyorum. Hem 90 dakika oynayıp, hem de gol attığım için mutluyum. Her zaman bunun için uğraşacağım." ifadelerini kullandı. 

JOSEF DE SOUZA: BU KADAR BASİT HATA YAPMAMALIYIZ
Josef de Souza ise "Mücadelemle, isteğimle, arzumla takıma katkı vermek istedim. Takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum, iyi maç çıkardılar. Ama şunu da belirtmek lazım, bu kadar basit hata yapmamalıyız. Bireysel hatalar, gitmemiz gereken yoldan sapmamıza neden olmamalı." diye konuştu. 

VOLKAN DEMİREL: BİZ FENERBAHÇE İÇİN SAVAŞIYORUZ
Fenerbahçe'nin kaptanı Volkan Demirel de "Son dakika da olsa, galip gelmesini bildik. Göztepe'nin durumu belli, ligin üst sıralarında ve iyi oynayan takımlardan biri. İlk maçlar her zaman zordur. Maç sonunda itişmeler, kakışmalar oldu ama bunlar stresten. Kötü niyetten olduğunu düşünmüyorum, maçtan sonra Selçuk ile de konuştuk. Bu ıslıklamaları yapmayalım. Sezon sonuna doğru herkes düşünür ama şu anda bir faydası olmaz. Biz bütünüz ve bunu birlikte yansıtırsak başarılı oluruz. Kimsenin ıslıklanması yarar getirmez, tam tersi zarar verir. Biz Fenerbahçe için savaşıyoruz." dedi.