Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İstanbul bu sabaha kar yağışı ile uyandı, gün içinde aralıklarla yağması beklenen kar kaç gün sürecek? Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde yapılan açıklamaya göre; İstanbul’da başlaması beklenilen kar yağışlarının kuvvetli kuzeyli rüzgarlarla birlikte yerel olarak aralıklı kar sağanakları şeklinde pazartesi gününe kadar etkili olacağı tahmin ediliyor.

KAR KALINLIĞININ 25 SANTİMETRE OLMASI BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; İstanbul il genelinde değişik yerlerde 5-25 cm civarı örtü yapması beklenilen kar yağışlarının ve soğuk hava nedeniyle meydana gelecek buzlanma ve don olayının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı şeklinde uyarıda bulundu.

Kuvvetli kar yağışınınsa 24 Ocak Pazar günü bitmesi bekleniyor. Ayrıca Meteoroloji'den gelen uyarılara göre vatandaşların, buzlanma,don olayı ve ulaşımda aksamalara dikkat etmesi gerekiyor.

AKOM ALARMDA!

İstanbul'da yüksek yerlerde etkili olan kar yağışı şehir merkezinde herhangi bir olumsuzluğa yol açmadı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, şehir hayatının normal seyrinde devam etmesi için Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) ilgili tüm birimlerin katılımıyla alarm durumu devam ediyor.

İL İL HAVA DURUMU

Kentte yüksek yerlerde etkili olan kar yağışı şehir merkezinde herhangi bir olumsuzluğa neden olmadı. Zaman zaman rüzgarın etkisiyle tipiye dönmesi beklenen kar yağışının yarın sabah saatlerine kadar aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor.
Vatandaşlara, toplu taşıma araçlarını kullanmaları, tatile gideceklere de araç kullanırken takip mesafelerini korumaları ve aşırı hız yapmamaları önerisinde bulunuldu.

ÇAMLICA'DA KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLER

İstanbul Anadolu yakasında kar yağışı tekrar etkili olmaya başladı. Yüksek kesimlerde etkili olan kar, Çamlıca Tepesi'nde kartpostallık görüntüler oluşturdu. 

İstanbul'un bazı bölgelerinde kar yağışı yeniden başladı. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı özellikle yüksek yerlerde etkili oluyor. Anadolu yakasında etkili olan kar, Çamlıca Tepesi'ni beyaza bürüdü. Kar, Çamlıca Tepesi'nde kartpostallık görüntüler oluşturdu. Maltepe'de ise kar yağışı yüksek kesimlerde zaman zaman etkili oluyor.
Kar yağışı İstanbul'da aralıklarla devam ediyor.DOĞU KARADENİZ'DE KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Doğu Karadeniz'de bugün başlayacak yağışların; kıyılarda yağmur, iç ve yüksek kesimlerinde kar şeklinde olacağı, kıyılardaki yağmurun yarın sabah saatlerinden itibaren Giresun çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, öğle saatlerinden sonra ve akşam Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şekline döneceği, kar yağışlarının Salı gününe kadar etkili olacağı tahmin ediliyor. Kar yağışlarının kıyılarda 20-50 cm, iç ve yüksek kesimlerde ise 100 cm'ye kadar erişmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.