Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Asım ÖNER\GAZETE HABERTÜRK

 

Zengin açık dünyası ve güçlü RPG elementleriyle gönüllere taht kuran Dragon’s Dogma’da epik savaşlar bile sıradanlaşıyor.

Dev ejderhalar, koptukça çoğalan kafasıyla hidra, ölüm büyücüleri, üstlerine binip uçabileceğiniz Griffin’ler günlük faaliyetleriniz olacak!

ÖZGÜN ÖZELLİK: PAWN SİSTEMİ

Bu sistem sayesinde oyuncuların ürettiği bir partner (companion) havuzunuz olacak!

Oyun içindeki adı Pawn olan bu karakterlerin özellikleri, tamamen oyuncular tarafından belirlenmekte.

Özel görevler için spesifik Pawn’lara ihtiyacınız olacak ve online olarak paylaşılabilen bu karakterleri, yerine göre değiştirmeniz de gerekecek.

Oyunun ilk versiyonun Xbox 360 ve PS3’e göre tasarlanmış olması, kimi PC kullanıcıları açısından kötü dönüştürülmüş bir port olarak yorumlansa da, genel izlenim aksi yönde!

Kimi grafiksel kimi kontrollerle alakalı problemler olduğu kesin. Ama benzerlerine göre oldukça iyi kotarılmış ve özgün bir partner sistemine sahip olması ayrıca CAPCOM’un üst seviye geliştiricilerinin etkisi de göz ardı edilemez.

 

DARKEST DUNGEON TAM SÜRÜMÜYLE PİYASADA!

Geçen sene başlattığı erken erişim süresi boyunca hatırı sayılır bir kitleye ulaşan başarılı bağımsız RPG oyunu “Darkest Dungeon”, 19 Ocak Salı günü tam sürümüyle piyasaya çıktı.

Dark Souls oyunuyla beraber bu senenin en zor oyunu olarak kabul gören yapım, gotik tarzıyla da büyük ilgi çekmeyi başardı.

Oyunda sizden bir grup savaşçıyı eğitip hayatta kalmanız beklenmekte!

Bunun için de etraftaki hayaletli ormanları, yıkık mezarları ve kâbus dolu zindanları temizlemeniz ve ganimet toplamanız gerekiyor.

Bu oyunu diğer yapımlardan ayıran en önemli özelliği ise, mücadele ettiğiniz tek şeyin savaştığınız canavarlar olmaması! Karakterleriniz artık hiç umut kalmamışken bir ölüm kalım savaşına girdikleri için doğal olarak bazı psikolojik sorunlar yaşamaya başlayacak!

Stres, mazoşizm, korku ve paranoya gibi hastalıklardan mustarip ekibiniz, zindanlarda yok olmanızın en büyük sebebi olacak!