Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre tüm yurdu etkisi altına alan soğuk hava haftasonuna dek azalacak. Tüm yurtta sıcaklıklar artmaya başlıyor. 

İSTANBUL'DA SICAKLIKLAR ARTIYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden alınan verilere göre; İstanbul'da sıcaklıklar artacak. Yapılan değerlendirmelere göre; bugün gün içinde en düşük sıcaklığın 1 derece, en yüksek sıcaklığın ise 7 derece olması öngörülüyordu.

28 Ocak Perşembe günü ise; İstanbul'da en düşük sıcaklığın 4 derece en yüksek sıcaklığın ise 11 derece olması bekleniyor.  Ayrıca haftasonuna kadar tek yağmurlu günün 30 Ocak Cumartesi günü olacağı tahmin ediliyor.

ANKARA'DA EN SICAK GÜN CUMARTESİ!

Bugün en düşük sıcaklığın -12 en yüksek sıcaklığın -2 derece olduğu öngörülürken; sıcaklıklar haftasonuna kadar düzenli olarak artacak. Haftanın en yüksek sıcaklığı ise 30 Ocak Cumartesi günü yaşanacak.

Cumartesi günü Ankara'da en düşük sıcaklık 0 derece en yüksek sıcaklık ise; 5 derece olarak ölçülecek.

DOĞU'DA DEĞİŞİKLİK YOK! 

Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu Sakarya, Düzce, Afyonkarahisar, Eskişehir, Samsun, Ordu ve Amasya ile Kocaeli'nin doğu kesimlerinin hafif kar yağışlı, diğer kesimlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı iç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacak, doğu kesimlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın, genellikle kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İL İL HAVA DURUMU

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu -2
İstanbul: Parçalı, yer yer çok bulutlu 8
İzmir: Parçalı bulutlu 10
Adana: Az bulutlu 11
Antalya: Parçalı ve az bulutlu 13
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde hafif kar yağışlı 6
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 6
Erzurum: Parçalı bulutlu -10
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 0