Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Hong Kong'lu 11 yaşındaki genç kız, gözünün üzerinde oluşan büyük şişlik nedeniyle, ailesiyle birlikte doktora başvurdu. Önce, "şalazyon" tanısı kondu ve küçük kız antibiyotik tedavisine başlamak üzere evine gönderildi. Ancak ertesi sabah karşılaştıkları manzara ile, aile dehşete düştü: Kızları, gerçek anlamıyla kan ağlıyordu. 

Daily Mail'de yer alan habere göre, muayeneler birbirini izledi, küçük kızın durumu "özel vaka" sınıfına alındı. Uzun süre sorun anlaşılamadı. Yapılan taramalar, gözünün üst bölümünde sert kenarlı ve sıvı dolu bir lezyon olduğuna işaret ediyordu. Doktorlar, küçük kızın gözünde, ileride görme bozukluğuna da neden olabilecek büyüklükte bir kist olma ihtimali üzerinde yoğunlaştı.

Tedavi devam ederken, akıl almaz gerçek son muayenede ortaya çıktı. Doktor, genç kızın göz kapağını kaldırdığında, dışarı sert bir cisim fırladı. O cisim, küçük kızın gözüne tam 2 yıl önce taktığı bir kontakt lensti. 

   

11 yaşındaki hastanın annesi, 2 yıl önce kendisine ait bir ortokeratoloji lensinin kaybolduğunu ancak o an hatırlayabildi. 

Annesinin lensini taktıktan sonra gözünde unutan küçük kızın tedavisi devam ediyor. Bu sıra dışı kazanın, görme kabiliyetini hangi oranda etkileyeceği, tedavinin sonunda ortaya çıkacak.