Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Tekirdağ'da bir anda başlayan yağmur, vatandaşlara zor anlar yaşatarak, ilginç görüntülere sahne oldu. Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde saat 15.00 sıralarında aniden bastıran yağmur, ilginç görüntüler oluşturdu.

VATANDAŞLAR SIĞINACAK YER ARADI

Yağan yağmurda hazırlıksız yakalanan vatandaşlardan kimisi ıslanmamak için otobüs duraklarında rehin kalırken, bazı vatandaşlar ise son anda belediye arabalarına binerek, rahat bir nefes aldı. Otobüs duraklarında sıkışan vatandaşlar, yağmur dindikten sonra yollarına devam ettiler.

DOĞU'DA DOLU VE SAĞANAK UYARISI

Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzeyinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiği bildirildi. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Doğu Anadolu'nun kuzeyinde, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Erzincan ve Ardahan'da havanın parçalı, yer yer çok bulutlu, rüzgarın güney ve güneybatıdan hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceğinin tahmin edildiği belirtildi.

İL İL HAVA DURUMU

 Erzurum'un doğusu, Kars, Ardahan ve Ağrı'da gök gürültülü sağanakla birlikte yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında orta kuvvette rüzgar da beklendiği ifade edilen açıklamada, bu nedenle dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Açıklamada, bölgede hava sıcaklıklarında 2 ila 4 derece artış olacağı, en yüksek hava sıcaklıklarının Iğdır'da 27, Erzincan'da 25, Ağrı'da 21, Kars'ta 20, Erzurum'da 19 ve Ardahan'da 18 derece olmasının öngörüldüğü bildirildi.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, Sabah saatlerinde kuzey ve batı kesimleri ile öğle saatlerinden itibaren il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22
İstanbul: Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24
Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu 24
Konya: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 24
Erzurum: Parçalı yer yer çok bulutlu 19
Diyarbakır: Parçalı, zamanla az bulutlu 31