Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTURK.COM
Okulların kapanmasına günler kala aileler, çocuklarının fiziksel ve zihinsel gelişimini sürdürebilmesi için yaz okullarına yönelmeye başladı. Çocukların ilgi alanına göre seçilen aktiviteler sosyalleşmeye katkı sağlarken, aynı zamanda evde oturup bilgisayar başında zaman geçirmelerine de engel oluyor. Spor aktiviteleri zorlayıcı bir etkinlik olmadığı için çocuğu bunaltmayacağı gibi, ilerleyen yaşlarda özgüven kazanmasına katkı sağlayacaktır.

Yıl boyunca ev, okul, kurs arasında mekik dokuyan çocukların bilgi ve becerilerini de arttıran bu tarz aktiviteler, diğer taraftan dışarıda bir hayatın var olduğunu da gösterir nitelikte. 

Çocuğunuzu yaz okuluna göndermeye karar verdiniz, fakat uygun okulun hangisi olduğu konusunda herhangi bir fikriniz yok. İşte bu noktada sizler için hazırladığımız 2016 Yaz Okulları rehberini inceleyebilir, çocuğunuza en uygun okulu seçerek iletişime geçebilirsiniz.

İSTANBUL BÜYÜKÇEKMECE YAZ OKULU- ÇOCUĞUNUZ BU BRANŞLARI SEVEBİLİR

Yaz okulu için 10 farklı branşta hizmet veren Büyükçekmece Belediyesi, 7-14 yaş arası tüm çocuklara hizmet verecek. Futbol, Voleybol, Tenis, Atletizm, Okçuluk, Bisiklet, Kalecilik, Güreş, Satranç ve Spora Başlangıç eğitimleri 19 Temmuz'da başlayacak ve 28 Ağustos Pazar günü yapılacak kapanış töreni ile sona erecek.

İSTANBUL BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ YAZ OKULU- DRAMA'DAN VOLEYBOL'A 13 KURS VERİYOR

İngilizce, gitar, piyano, drama, resim, voleybol, basketbol, futbol, tenis, yüzme, satranç, jimnastik ve bale kursları Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında etkinlik olarak gerçekleştirilecek. Kurslar 27 Haziran ile 31 Ağustos arası gerçekleştirilecek.

İSTANBUL EYÜP BELEDİYESİ YAZ OKULU- ÇOCUKLAR SPORA DOYACAK

Yaz Okulu Spor Merkezleri, Alibeyköy Spor Kompleksi, Eyüp Merkez (Eyüp Kız Anadolu İ.H.L), Yeşilpınar (Cumhuriyet Ortaokulu) ve Kemerburgaz - Göktürk (Osman Yumuk Spor Kompleksi) olmak üzere dört bölgede kuruldu. Bu yıl 6 bin öğrenciye ulaşılması hedeflenen Yeni Nesil Yaz Okulları programı kapsamında Eyüp'te Bilgi Evleri ve spor merkezlerinde yaz sezonu boyunca eğitim verilecek.

ANTALYA GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ YAZ OKULU- 25 BRANŞ İLE HİZMET VERECEK

Antalya'da yaşayan 5-18 yaş aralığındaki çocukların faydalanabileceği Atletizim, Boks, Eskrim, Kano, Muay Thai, Triatlon, Badminton, Jimnastik, Futbol, Hentbol, Okçuluk, Halter, Basketbol, Bisiklet, Güreş, Judo, KickBoks, Satranç, Bocce, Masa Tenisi, Taekwando, Voleybol, Tenis ve Karate branşlarından birisi tercih edilebilecek.

MERSİN GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ OKULU- 35 BRANŞ İLE ÇOCUKLAR ETKİNLİK SEÇMEKTE ZORLANACAK

Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen yaz spor okulu 35 branş ile 5-18 yaş arası çocukları ağırlayacak. Atletizim, Boks, Eskrim, Kano, Muay Thai, Triatlon, Badminton, Jimnastik, Futbol, Hentbol, Okçuluk, Halter, Basketbol, Bisiklet, Güreş, Judo, KickBoks, Satranç, Bocce, Masa Tenisi, Taekwando, Voleybol, Tenis, Karate, Atıcılık, Bowling, Bedensel Engelliler, Dağcılık, Dans Sporları, Halk Oyunları, İzcilik, İşitme Engelliler, Oryantring, Özel Sporcular, Wushu, Yelken ve Yüzme branşları başvuruya açık olacak.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OKULU - İZMİR'DE FARKLI LOKASYONLARDA BİRÇOK KURS AÇILDI

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin farklı lokasyonlarda kurduğu Aerobic, Zumba, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Sağlıklı Yaşam, Jimnastik, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Sağlıklı Yaşam, Futbol, Kondisyon, Taekwando, Tenis Grup, Tenis Özel,Halk Oyunları, Kano, Satranç, Atletizm, Judo branşları öğrencilerin ilgisini bekliyor.

ANKARA GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ OKULU-  5-18 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR KATILABİLECEK

Ankara Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından üstlenilen yaz okulu programına göre; Cimnastik, Tenis, Futbol, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Taekwondo, Atletizm, Karate, Masa Tenisi, Badminton, Boks, Güreş, Halter, Okçuluk, Judo, Eskrim, Tekerlekli Paten, Tekerlekli Kayak, Özel Sporcular, Bedensel Engelli, İşitme Engelli, Görme Engelli kursları çocuklarla buluşturulacak. Bu kurslardan birisini seçip çocuklarınızı yönlendirebilirsiniz.ESKİŞEHİR ESMEK OKULU- 26 FARKLI BECERİ KURSU 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları kapsamında 6-16 yaş aralığındaki çocuklar için; Akıl Oyunları, Basketbol, Bilgisayar, Çocuk Hakları Atölyesi, Dans, Ebru, Eğlenceli Bilim, Eğlenceli İngilizce, Eğlenceli Matematik, Halk Dansları ,İzcilik, Kültür Gezileri, Masa Tenisi, Mini Futbol, Müzik, Nostaljik Bahçe Oyunları, Okuma Etkinliği, Origami-Tangram-Kokoru-Puzzle Yapımı, Oyuncak Kukla Yapımı, Proje Etkinliği, Resim, Satranç, Seramik, Tasarım Atölyesi, Voleybol, Yaratıcı Düşünce branşlarında kurslar verilecek

OSMANİYE YAZ OKULU- OKÇULUK BRANŞI İLE ÇOCUCUĞUNUZ DAHA İYİ ODAKLANACAK

Osmaniye Belediyesi, yaz spor okulları kapsamında odak arttırdığı konusunda çeşitli araştırmalar yapılan Okçuluk'un yanı sıra, 7 - 14 yaş arası çocuklara yönelik basketbol, futbol, voleybol, su kanosu, okçuluk, çim hokeyi, tırmanma, dart, izcilik, bocce, badminton, branşlarında eğitim verecek. 11 Temmuz-12 Ağustos aralığında yapılacak yaz okulu, servis imkanı ile ailelere rahat bir nefes aldıracak.

GAZİANTEP YAZ OKULU- ÇOCUKLAR BADMİNTON ÖĞRENECEK

Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Bu yıl düzenlenecek olan yaz okullarında Gaziantepli çocuklar atletizm, badminton, basketbol, bisiklet, dart, boks, jimnastik, güreş, halk oyunları, halter, hentbol, hokey, judo, karate, kickboks, masa tenisi, satranç, taekwondo, tenis, voleybol, bilek güreşi ve yüzme branşlarına kayıt yaptırılabilecek. Siz de çocuğunuza en uygun branşı seçip kaydınızı yaptırabilirsiniz.

DÜZCE YAZ OKULU- KUKLA VE MASKE ATOLYESİ İLGİ ÇEKECEK

Yaz Okulu programında spor alanında futbol, voleybol, basketbol, güreş, karate ve tenis, kültür alanında ise heykel atölyesi, resim atölyesi, satranç, kukla ve maske atölyesi olarak 4 branş yer alıyor. Bu kurslar 20 Haziran'da başlayıp 5 Ağustos'ta sona erecek.