Bir şirketin mutemedi 11 Şubat'ta Küçükçekmece'de bankadan çıktıktan sonra saldırıya uğradı. Saldırganlar 90 bin YTL'nin bulunduğu çantayı alarak kaçtı. Polis, Beylikdüzü'nde çatışmaya girdiği gaspçılardan Burak Caymazoğlu'nu yaralı, Ümit Avşar ve Özdemir Özdemir'i sağ olarak yakaladı.
Zanlıların sorgusunda Büyükçekmece Esenyurt bölgesinde faaliyet gösteren büyük bir şebeke tespit edildi. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, çeteyi çökertmek için fiziki ve teknik takip başlattı. Dört ay süren çalışmalarda şebekenin önde gelen isimlerinin her ay kendi aralarında eğlence düzenlediği belirlendi. Haziran eğlencesinin de Küçükçekmece'de bir piknik alanında yapılacağı öğrenildi.

Her ay toplanıyorlardı
Alanda önlem alan çelik yelekli polislerin düzenlediği operasyonda, Garip Caymazoğlu (26),Alaattin Yamağ (23),Erdal Avşar (27) ve Fırat Gültekin (25) gözaltına alındı. Bu kişilerin verdiği bilgiler doğrultusunda belirlenen adreslere eşzamanlı olarak düzenlenen operasyonda 6 kişi daha yakalandı. Yetkililer, liderliğini Garip Caymazoğlu'nun yaptığı sabıkalı 13 kişiden oluşan çetenin 6 ay içinde 5 gasp, 13 oto hırsızlığı, 5 kapkaç, sahtecilik ve yaralama olmak üzere 27 olaya karıştığını bildirdi. Şebekenin işlediği suçlardan, bugüne kadar 277 bin 120 YTL elde ettiği kaydedildi.