Yurtdışından getirdikleri fotomodel kızların pasaportlarına el koyarak İstanbul’da erkeklere pazarladıkları iddia edilen şebekeyle ilgili soruşturma kapsamında hazırlanan fezlekede, aralarında şebekenin lideri olduğu ileri sürülen Volodymyr R.’nin de bulunduğu 19 kişi hakkında “insan ticareti yapmak”, “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “örgüte üye olmak”, “örgüte bilerek yardım etmek”, “fuhuşa aracılık etmek” suçlarından 11 yıldan 22 yıla kadar değişen hapis cezaları istendi. Fezlekede, kızların ülkelerindeki ekonomik durumdan bahsedilerek gözaltına alınan yabancı uyruklu kızların şüphelilerden neden şikayetçi olmadıkları belirtildi. Örgütün üst düzey yöneticileri ile üyelerinin, örgüte “Telefon Grup” adını verdikleri de ifade edildi. Çalışma Bakanlığı’nda görevli biri müdür iki kişinin de telefon dinleme ile isimlerine rastlandığının iddia edildiği fezlekede, bu zanlılar ile ilgili soruşturmanın halen devam ettiği belirtildi.

Çetenin telefon kayıtları

19.01.2007
Bilgin: Ankara’dan iki müsteşar misafirim gelecek bu akşam. İki tane kız arayarlar mısın? Pazar günü saat 13:00’te alıp gece 01.00’de bırakacaklar. Her kıza 200 dolar verecekler. Senin de avantan olacak...

Oğuz K.: Eğer parayı peşin verirlerse olur. 200 dolar normal bir rakam. Dükkana geçince arayacağım seni...

21.01.2007 Saat: 15:50
Bilgin: Ankara’dan iki misafirim geliyor. Bizim müşterilerimiz bunlar. Haftada iki üç gün gelip giderler. İki kız istiyorum ama öyle sıradan falan olmasınlar, güzel olsunlar. Her birine 200 dolar verilecek. Eğer memnun kalınırsa size her zaman iş var.

İsmail: Elimde iki süper kız var. Biri Ukraynalı, diğeri Rus. İkisi de 18 yaşında. Nereye, hangi otele istiyorsan göndereyim.

Bilgin: Bu adamlar AKP müsteşarları, otele falan gitmezler. Kendi villaları var. Sen kızları hazırla, saat 5’te Gönen Oteli’nin orada olsunlar. Şoförleri gidip alır. Saat 5’te alıp, gece 12-1 gibi bırakırlar. Kadıköy’de kalıyor bunlar.

İsmail: Yalnız kızların hazırlanması 1 saati alır. İstersen bir adres ver, kızları taksiyle göndereyim.

21.01.2007 Saat: 20:50
Bilgin: Kızlar saat 6’da (Saat 18 demek istiyor) geldi. Üç saattir oradalar. 200 dolar verildi kendilerine... Payımı ayırırsın artık.

İsmail: Sen merak etme. Yarın hallederiz.

22.01.2007 Saat: 03:26
Bilgin: Gönderdiğimiz abilerin (İki müsteşarı kastediyor) büyük patronu geldi. Yine iki kız istiyoruz. Onlara da 200’er dolar verilecek. Bu paranın 50 dolarını bana verirsin. Kızları dükkanıma gönder.

Selçuk: Tamam gönderirim, sorun değil.

Trabzonsporlu futbolcu

24.02.2007 Saat: 13.09
Mustafa (Kadın satıcısı): Almanya’dan Türk bir kız geldi. Almanya 2005 Playboy güzeli. İstersen Salı günü gönderebilirim sana.

Futbolcu Ç.: Pazar günü Konya maçım var. Pazar günü maçtan sonra olur.

04.03.2007 Saat: 23.25
Futbolcu Ç: Trabzon’dayım. Şehir dışına çıkmam yasak.

Mustafa: Kız elimde. Ama senin için birşey yapamam. Beş posta ...tım.

Futbolcu Ç.: Tamam anlatma. Zaten bunalıma girdim. Kaç gündür buna konsantre olmuştum.

Vatan / Hayati Kılıç