İstanbul ve Bursa’da sıcaklık gölgede 30 derecenin üzerinde seyrederken, poyraz sert eserek serinlik vermeye devam ediyor. İstanbul’da sabah hafif yağmur olasılığı var. Ankara’da da hava güneşli ve sıcak. İzmir ve Adana’da yüksek değerlerde olan nem, bunaltıcı bir havaya neden oluyor. Gölgede İstanbul 30, Ankara ve Bursa 32, İzmir 35, Adana 33 derece.

Marmara genelinde hava güneşli. Ancak sabah, Bursa-Bilecik-Yalova civarında hafif yağmur görülebilir. Yarın ise Trakya’da yaz yağmuru bekleniyor. Bugün gölgede Edirne 34, Çanakkale 32, Kocaeli 31 derece.

İç Anadolu genelinde güneşli hava etkisini sürdürecek. Sıcaklıkta önemli bir değişiklik beklenmiyor. Bugün Konya’da 32, Eskişehir’de 31, Sivas’ta 29 derece.

Ege Bölgesi’nde sıcaklık yer yer gölgede 35 dereceyi geçiyor. Ancak rüzgarın öğleden sonra sertleşmesi kıyılarda yaşayanlara serinlik veriyor. Orman yangınlarına karşı dikkatli olunmalı. Denizli 35, Bodrum 36, Kütahya 30 derece.

Akdeniz’de nem oranı yüzde 70’lere ulaştığından, hava diğer bölgelere nazaran daha bunaltıcı.

Güneydoğuda sıcaklık 40 dereceye yaklaşırken, rüzgarlar sert esiyor. Bugün Antalya 33, Diyarbakır 37 derece.

Doğu Anadolu’da Kars çevresinde beklenen yağmur, yarın kuvvetlenecek. Diğer yerlerde hava parçalı bulutlu. Bugün Erzurum 26, Malatya 36, Van 27 derece.

Karadeniz’de de sıcaklık 30 dereceye yaklaştı. Bolu-Karabük ile Artvin-Ardahan çevrelerinde yağmur geçişleri bekleniyor. Yarın ise Rize-Artvin arasında sağanak yağmur kuvvetli yağacak. Bugün Trabzon 25, Samsun 27, Bolu 29 derece.