Hürriyet, Antalya’da tacizden tutuklu bulunan 17 yaşındaki Alman genci Marco W. ile cinsel tacize uğradığını iddia eden 13 yaşındaki İngiliz kız Charlotte Lee M.’nin savcılıktaki ifadelerine ulaştı. Alman genç, ifadesinde, "Onun rızasıyla cinsel ilişkiye girdim" derken İngiliz kız, "Uyuyordum üzerime çıkmış, bana sürtünerek boşalmış. Kızlığımı kaybetmedim, ama şikayetçiyim" diye konuştu.

ANTALYA E Tipi kapalı ve Yarı Açık Cezaevi’nde, 13 yaşındaki İngiliz turist kız Charlotte Lee M’ye "cinsel tacizde bulunduğu" suçlamasıyla nisan ayından bu yana tutuklu bulunan 17 yaşındaki Alman Marco W. ile Antalya Cezaevi’nde görüşen Hürriyet, bu kez de İngiliz kız ile Alman gencin savcılıkta verdiği ifadelere ulaştı.

İngiltere’nin Manchester kentinde oturan C.L.M. Antalya Barosu avukatlarından Özlem Şalgam’ın yanında ve Fikret Özdemir’in tercümanlığında alınan ifadesinde Marco ile olaydan bir iki gün önce tanıştığını söyledi. Marco ile arkadaş olduklarını ve odasına gelip sohbet ettiklerini belirten İngiliz kız, olay günü tesadüfen diskoda karşılaştıklarını kaydetti. Diskoda tartıştıklarını belirten C.L.M. şöyle devam etti:

"Daha sonra ben, kız kardeşim ve arkadaşım Magene ile birlikte odada iken, şüpheli ve arkadaşı geldi. Benden özür dilemek istedi. Biz de odaya aldık. Bir süre yatağın üzerinde oturup sohbet ettik. Daha sonra şüphelinin arkadaşı ile kız kardeşim balkona çıktılar ve orada oturmaya başladılar. Şüpheli, ben ve Magene odada idik. Magene yatağına yatıp uyudu, ben de yanımda şüpheli olduğu halde yatıp uyudum. Yatacağım için de gitmelerini istememiştim. Çok yorgun olduğum için misafirimiz olduğu halde yatıp uyudum. Birden kendime geldiğimde, yani uyandığımda şüphelinin üzerimde olduğunu hissettim. Ve onu itekledim. Ancak bu arada vücudumda ıslaklık hissettim, daha sonra doktora gittik."

TAM BİRLEŞME YOK

Doktorun kendilerine tam birleşme olmadığını söylediğini belirten C.L.M. ifadesini şöyle sürdürdü:

"Doktor bize, şüphelinin sürtünmek yoluyla boşaldığını söyledi. Zaten uyandığımda vücudumda bir acı hissetmiştim, ancak bu acı sürtünmeye bağlı, dıştan gelen bir acıydı. Tam uykulu olduğum için, tam hatırlamamla birlikte ben uyduğum sırada şüpheli üzerime çıktı ve duhul olmaksızın, cinsel organını benim cinsel organıma sürtmek suretiyle boşalmayı gerçekleştirdi. Tecavüz olayı söz konusu değildir. Tam birleşme olmamıştır. Ancak bu hadise benim rızam dışında cereyan etmiştir. Zaten olayla ilgili olarak kızlığımı kaybetmiş değilim. Uyuduğum için karşı koyma olayı da olmadığından olaya ilişkin vücudumda herhangi bir bulgu oluşmadı. Bu sebeple yeniden doktor raporunun aldırılmasına rıza göstermiyorum."

Olay sırasında kız kardeşi ile Marco’nun arkadaşının balkonda oturduklarını, perdeler çekili olduğu için kendilerini görme ihtimalleri bulunmadığını belirten İngiliz C.L.M. "Anladığım kadarıyla olay çok kısa sürdü. Tecavüze yeltenen şüpheliden şikayetçiyim" dedi.