ABD'de kaldığı otel odasında ölü bulunan araştırmacı ve strateji uzmanı Erhan Göksel'in cenaze namazı, Kocatepe Camii'nde kılındı. Göksel ile birlikte CHP Rize eski milletvekillerinden Yılmaz Balta'nın da cenaze namazı kılındı. Törende eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz ile Ergenekon davasında tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük arasında yaşanan diyalog ise dikkat çekti.

New Jersey Eyaleti'nin Edgewater şehrinde bulunan Comfort Inn Oteli'nde kalan Göksel, odasında hayatını kaybetmiş bir şekilde bulundu.

Göksel'in cenazesi Amerika'dan Türkiye'ye getirildi. Kocatepe Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde; ailesinin yanı sıra eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, eski Kültür Bakanı İstemihan Talay, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Yalçın Topçu, Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdullatif Şener, eski bakanlardan Yaşar Okuyan, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, CHP Ankara Milletvekili Eşref Erdem, Murat Karayalçın, Yazar Nihat Genç olmak üzere birçok gazeteci de hazır bulundu. CHP'nin yeni Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise törene bir çelenk gönderdi.

Cenaze namazı sırasında imamın uyarısı üzerine Göksel'in fotoğrafını BBP Genel Başkanı Topçu, bir ceket ile kapattı. Kılınan namazın ardından Göksel için helallik istendi. Göksel'in bazı yakınlarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

YILMAZ İLE KÜÇÜK BİR ARADA
Cenaze namazının ardından Göksel'in tabutu taşınırken eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ve Topçu da omuz verdiler. Araca bindirilen naaş, Karşıyaka Mezarlığında toprağa verildi.

Tören sonrası ise eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz ile Ergenekon davasında tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük merhabalaştı. Kısa süren bir konuşmanın ardından Yılmaz ve Küçük, camiden ayrıldı.

Ankara'da 1959'da dünyaya gelen Göksel, 1976'da Hacettepe Tıp Fakültesi'ne girdi. Ardından ekonomi doktora eğitimini yaptı. Politik psikoloji üzerine çalıştı. 1987'de çalışmakta olduğu Ankara Numune Hastanesi'nden istifa etti. Politik danışmanlık hizmetlerine, 1989'da Verso Siyasal Araştırmalar Merkezi'ni kurarak Adnan Kahveci ile birlikte başladı.

Göksel, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Tansu Çiller, Aydın Güven Gürkan, Hikmet Çetin, Deniz Baykal, Mesut Yılmaz, Melih Gökçek gibi siyasilere danışmanlık yaptı. 1996'da Bulgar Başbakanı Kostov'un, 1999'da Kazakistan Devlet Başkanı Nazarbayev'in başkanlık kampanyalarını yürüten Göksel, 1998-2000 arasında ABD'de Başkan Yardımcısı Al Gore'a Ortadoğu danışmanlığı yaptı.

Göksel, 'Ergenekon' soruşturması kapsamında da gözaltına alındı ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.