Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

BEGÜM ÇELİKKOL-HABERTURK.COM

İstanbul - İzmir seferini yapan Airbus 320 tipi, 2336 sefer sayılı Türk Hava Yolları (THY) uçağında, personel ile yolcu arasında baş gösteren gerginlik, kavgaya dönüştü.

Havaalanındaki trafik ve yoğunluk nedeniyle 30 dakikalık rötarın ardından yolcularını alan THY uçağı, açıklama yapmadan bir 30 dakika rötar olunca,  bir yolcu ile uçak personeli arasında tartışma yaşandı.

Yolcu, 'neden açıklama yapılmadan bekletildiklerini sordu ve mağdur edildiklerini' söyledi.  Yüksek sesle konuşan yolcu ile hostes arasında başlayan gerginliğin büyümesi üzerine, uçağa güvenlik görevlisi çağırıldı. Sözlü atışmalardan sonra, ismi A.S. olan güvenlik personelinin ağır hakarette bulunması üzerine olay kavgaya dönüştü.

Diğer yolcuların araya girmesiyle yatışan kavganın ardından, güvenlik görevlisi A.S. hakkında işlem yapılacağı bildirilerek, 10 dakika sonra 2336 sefer sayılı uçak İzmir'e hareket etti.

Yolcuların uçağın içinde yarım saat bekletilmesinin nedeni ise, uçak bagaj yükünün kapasitenin çok üzerinde olması ve bu nedenle bagajların bir kısmının indirilerek kargo uçağına yüklenmesi olarak belirtildi.