Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde ormanlık alanda kendisine tecavüz etmek isteyen kişinin hayalarını sıkarak kaçan Rus turist çıplak bir vaziyette polise sığındı. 24 yaşındaki Rus turistin ifadesi doğrultusunda kendisine tecavüz etmek isteyen iki kişi polis tarafından kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. Zanlılar çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kadir Kürşad TAMER / MUĞLA (AHT)

Marmaris'e gelen tatile gelen 24 yaşındaki Rus tursit Rus T.O., sabaha karşı eğlendiği bardan çıkarak barlar sokağından kaldığı otele doğru hareket etti. Rus turist oteline doğru ilerlerken, barlar sokağında motosikletleriyle gezen A.Ç. (25) ve O.O. (23), genç turistin peşine düştü. Bir süre genç turisti takip eden A.Ç ve O.O, laf attıktan sonra T.O.'nun yanına gelerek zorla motorsiklete bindirdi. Yakındaki ormanlık alana gelen ve üzerindeki elbiseleri yırtan A.Ç. ve O.O., Rus turiste tecavüz etmek istedi. Fakat bu sırada turist A.Ç.'nin hayalarını elleriyle sıkınca zanlıların elinden kurtuldu ve karanlıkta izini kaybettirerek karayoluna ulaşmayı başardı. Olayın gerçekleştiği sırada bölgede devriye gezen polis ekipleri çıplak genç kızı yol ortasında görerek araçlarından indi ve gkızı iki tecavüzcünün elinden kurtardı. Polislerin üzerlerindeki montları çıkarıp sardığı Rus turist İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, kaçmaya çalışan A.Ç. ve O.O. ise ormanlık bölgede yakalandı.

Marmaris Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen T.O.'nun olayın şokunu üzerinden atamadığı ve konuşmakta güçlük çektiği görülürken, ayak, bacak ve vücudunun çeşitli yerlerinde kesikler oluştuğu, boynunun altında, sağ kolunda ve göğüs kafesinde de morarmalar bulunduğu saptandı. T.O. emniyette kendisini döven ve tecavüze kalkışan iki kişiyi teşhis ederek şikayetçi oldu. Kaldığı oteline götürülen Rus T.O.'nun pazartesi günü ülkesine döneceği bildirildi.

Genç kızın zanlıları teşhis etmesinin ardından A.Ç ve O.O ifadelerinin alınmasının ardından 'zorla adam kaçırmak', 'tecavüze kalkışmak've 'darp' suçlamaları ile mahkemeye sevk edildi. Marmaris Adliyesi'nde yaklaşık 5 saat bekleyen zanlılar, çıkarıldıkalrı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildil.