Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Tunceli'nin Nazımiye ilçesine bağlı Dereova köyü yolunda resmi plakalı bir polis aracının geçişi esnasında patlama oldu.

Patlamada ilk belirlemelere göre 2 polis memuru şehit oldu. Olay sonrası bölgeye çok sayıda polis ve asker sevk edildi. Şehit polislerden birinin Gökhan Büyükarslan olduğu öğrenildi.


BAŞBAKAN'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tunceli'de iki polisin teröristler tarafından döşenen mayının patlaması sonucu şehit olması nedeniyle İçişleri Bakanı Osman Güneş'e başsağlığı dileğinde bulundu.

Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın, Tunceli'de teröristler tarafından döşenen mayının patlaması sonucu iki polisin şehit olması nedeniyle İçişleri Bakanı Sayın Osman Güneş'e bir başsağlığı telgrafı gönderdiği ve üzüntülerini bildirdiği kaydedildi.


İKİNCİ PATLAMA İHTİMALİ

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde iki polis memurunun şehit olduğu patlamanın ardından bölgede ikinci bir patlayıcı madde bulunabileceği ihtimaliyle arama yapılıyor.

Nazımiye ilçe merkezine 500 metre uzaklıkta, Dereveoava köyü yolunda teröristlerce döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 polis memuru şehit olmasının ardından olay yerine sevk edilen jandarma özel harekat timi ve polis ekipleri, bölgede geniş kapsamlı operasyon başlattı.

Bomba uzmanı ekipler de patlamanın olduğu alanda, tuzaklanmış ikinci bir patlayıcı madde bulunabileceği ihtimaliyle dedektör köpeklerle arama yapıyor.

Bu arada, patlama esnasında yolda 1.5 metrelik bir çukur oluştuğu, ters dönen polis aracından kopan parçaların da yaklaşık 100 metre uzağa savrulduğu görüldü.


OPERASYONLAR BAŞLADI!

İçişleri Bakanı Osman Güneş, Tunceli'deki polis aracına saldırıyla ilgili olarak, ''Operasyonlar başladı. Hiç kimsenin yaptığı yanına kalmayacak'' dedi.