Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

YUSUF KILIÇ / AHT

Gaziantep’te travesti olduğu söylenen Ramazan Ç. (24),4 Ekim’de, yüksekten düşmesi sonucu ayağında ve vücudunun çeşitli yerlerinde kırık olduğu için Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ramazan Ç., hastanenin 2. katındaki Ortopedi Servisi’nde tedavi altına alındı.

2 yıldır ailesiyle görüşmediği belirtilen Ramazan Ç.’nin hastanede olduğunu öğrenen ağabeyi Fevzi Ç. (27),dün hastaneye gelerek kardeşini ziyaret etmek istediğini söyledi. Kardeşinin odasına çıkan Fevzi Ç., diğer hasta ve hasta yakınlarının dışarı çıkmasını istedi. Vurulacağını anlayan Ramazan Ç.’nin yalvarmaları üzerine diğer kişiler odadan çıkmayınca, Fevzi Ç. silahını çekerek kardeşini başından ve vücudunun 2 yerinden vurarak öldürdü.

'2 YILDIR ARIYORDUM'
Daha sonra silahıyla birlikte hastane polisine giden zanlı “Namusumu temizledim” diyerek teslim oldu. Zanlı Fevzi Ç.’nin polise verdiği ifadesinde, “Kardeşim eşcinseldi. Travestilik yapıyordu. Dışarı çıkacak, kimselerin yüzüne bakacak halimiz kalmadı. 2 yıldan beri arıyordum. Bugün hastanede olduğunu öğrendim. Geldim namusumu temizledim. Bu utançtan kurtulduk” dedi.

'GÜNEŞİ GÖRDÜM' FİLMİNDEKİ GİBİ
Mahsun Kırmızıgül’ün yazıp yönettiği 2009 yapımı “Güneşi Gördüm” filminde de benzer bir olay konu edilmişti. Eşcinsel olan Kadri (Cemal Toktaş),Güneydoğu’dan ailesiyle göç edip İstanbul’a geldikten sonra evden kaçıp travestiliğe başlamıştı. Olayın ardından kardeşlerinin peşine düşen Ramo (Mahsun Kırmızıgül) ve Mamo (Murat Ünalmış),uzun uğraşlar sonucu Kadri’nin izini bulmuştu. Eski Galata Köprüsü üzerinde gerçekleşen buluşmada, Mamo, kardeşi Kadri’yi silahla vurarak öldürmüştü.