Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Siyasette yenilmeye doyamayanlar kervanına Mustafa Sarıgül de katılmış.

Türkiye Değişim Hareketi'ni (TDH) partileştirmek için yola çıkıyormuş. Peki Sarıgül’ün kuracağı partinin seçimlerde başarı şansı var mı?

Bence yok.

Şişli Belediye Başkanlığı yaptığı dönemleri saymazsak siyasette hep yenildi.
2005'te, CHP Kurultayı'nda Deniz Baykal'a karşı genel başkan adayı oldu, yenildi.
2014 yerel seçimlerinde CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı oldu, yenildi.
2019 Yerel Seçimleri’nde vites küçültüp Şişli’den yeniden belediye başkan adayı oldu, onda bile yenildi. Hem de 20 puanlık büyük farkla...
İstanbul’un bir ilçesini bile kazanamamışken şimdi kuracağı partiye kim neden oy versin?
Kaldı ki hakkında şimdiden “Cumhur İttifakı’na katılacak” iddiaları çıkmaya başladı. Kendisi de “İmkânsız” dememiş.

Sarıgül, sol seçmenin gözünde zaten “yönsüz bir oportünist” kuracağı da bir “pazarlama" partisi.
Sağ seçmenin ise Sarıgül'e gelinceye kadar bir sürü seçeneği var... Ona neden oy versin.
Lafın kısası, Mustafa Bey, gelin bu sevdadan vazgeçin bence...

Selçuk Bayraktar, bir haber sitesinin Bayraktar İHA’ları ile ilgili haberi “Damadın İHA’ları” ifadesiyle servis etmesine tepki göstermiş, “Damadın İHA’ları değil, Milletin S/İHA’ları...” diye yanıt vermiş.

Türkiye’de her konuda siyaseten ayrışabiliriz ama Bayraktar’ın ürettiği İHA ve SİHA’ların başarısı dünya çapında konuşulurken, milli teknoloji üretiminde öncülük eden ve işi dışında başka hiçbir şeyle gündeme gelmemeye özen gösteren, siyasi hamasetten uzak duran Selçuk Bayraktar’ı “Damat” diyerek küçümsemeye çalışmak gerçekten haksızlık olur.

Zaten söz konusu habere en güzel cevabı Atatürkçü Tümgeneral Ahmet Yavuz vermiş;

"Bence de SİHA’lar milletin malıdır. Baba Özdemir Bayraktar Cumhuriyet’in okullarında mühendis olmuş bir vatanseverdir. Çocuklarını da iyi eğitmiştir. Emeklerinin tanığıyım. Ülkede yapılan az sayıda doğru ve düzgün iş bu tür polemiklere kurban edilmemeli” demiş.

Selçuk Bayraktar gücünü Cumhurbaşkanı’nın damadı olmasından değil ülkece gurur duyduğumuz teknolojik buluşlar yapmasından, gençleri de bu konuda teşvik etmesinden alıyor.

'Yerli Elon Musk' Selçuk Bayraktar bu özelliği nedeniyle Erdoğan taraftarı olmayan kesimler tarafından da sempatiyle karşılanıyor.

 

Dün Meclis’te AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti ortak bir bildiri yayımlayarak Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'a yönelik ifadelerini kınadı. HDP’den Mithat Sancar da Fransa’ya tepki gösterdi.

Böylelikle meselenin sadece Erdoğan meselesi olmadığı, Macron'un Hz. Muhammed’e ve Müslümanlara yönelik saygısız sözlerinden Türkiye’deki tüm partilerin rahatsız olduğu en yüksek düzeyde dile getirildi.

Üstelik Fransız mallarına boykot çağrısı gibi maliyeti yüksek ve uygulanması zor adımlardansa Meclis’in bu ortak tavrı çok daha anlamlı, çok daha güçlü bir yanıt oldu.

YORUMLAR

Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!
0:00 / 0:00