Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

"Whatsapp’ı siliyoruz" kampanyalarına aşırı derecede maruz kaldıkça bu işte bir bit yeniği var mıdır diye düşünmeden edemiyorum.

Rusların Telegram’ına güven olur mu diye şüphe ediyorum.

BİP indirsek devlet her mesajımıza rahatlıkla erişir paranoyasına kapılıyorum.

Signal konusunda kararsızlık yaşıyorum.

Çinlilerin Wechat’ini kullansam yazışacak kimseyi bulamam diye korkuyorum.

“E hani en güvenlisi Apple iMessage’dı?” diye mırıldanıyorum.

“Akıllı telefonu atıp dumanla haberleşelim” gibi bayat espriler yapanlara sinir oluyorum.

“Bak Twitter koskoca ABD Başkanı'nın hesabını kapattı, devletler değil şirketler yönetiyor dünyayı” gibi beylik laflar edenlere de "Günaydın” diyorum.

Whatsapp’taki rehberimden en az 50 kişiyi sessize aldım. Her Allah’ın günü köşe yazısını, Youtube videosunu ya da katılacağı TV programının duyurusunu gönderenlerden bunaldım artık çünkü...

Merak ediyorsam açıp okurum, izlerim, kaçırmak istemiyorsam sosyal medyadan takip ederim ama “İlla gör beni” der gibi zırt pırt toplu mesaj göndermek nedir yahu!

Hele bir de bunun bayram, cuma tebriği, komik video, özlü söz gönderen versiyonları var ki onlar da az sinir bozmuyor…

Birini özlediyseniz ya da gününü tebrik etmek istiyorsanız arayıp konuşun, ismine hitaben mesaj yazın... Ancak o zaman anlamlı olur.

Hazır Whatsapp’ı boykot trendi başlamışken bu tacizlerden de kurtulur muyuz diye düşündüm ve şuna karar verdim; hangi uygulama toplu mesajları engelleme ve onayım olmadan grup sohbetlerine eklenmemi önleme seçeneği sunuyorsa onu indirip kullanacağım.

Bu vesileyle toplu mesajın nezaketsiz bir davranış olduğunu hâlâ kavrayamamış dostlarımız da hazır Whatsapp’ı siliyorken bu alışkanlıktan da vazgeçerler umarım…

Dün Milliyet Gazetesi'nde Cihat Aslan imzalı ilginç bir haber vardı. Salgının yarattığı belirsizlik nedeniyle geleceği merak edenler astrolojiye merak sarmış. Ünlü astrologlardan randevu almak için aylarca sıra beklemek gerekiyormuş. Bazıları önümüzdeki 1 yıl için tüm randevularının dolu olduğunu iddia etmiş.

Bana reklam yapmak için biraz abartıyorlar gibi geliyor ama talep yine de çok yüksek belli ki...

Bu arada seans ücretleri ünlü doktorların muayene ücretlerini dahi 2’ye, 3’e katlıyor.

Fiyat rekoru 2124 TL ile Öner Döşer’in. Niye böyle küsuratlı bir rakam, vergi hesabı mı yapıyor, yoksa bunun da astrolojik bir anlamı mı var merak ettim doğrusu!

Döşer’i 1775 TL ile Hande Kazanova takip ediyor.

Hakan Kırkoğlu, Dinçer Güner, Zeynep Turan gibi isimlerin seansı ise 1200 ila 1500 TL arasında değişiyor.

Bu fiyatları görünce gençlere “Doktor ya da mühendis olacağınıza astrolog olun” diyesi geliyor insanın.

Absürt tarzda film sevmeyenler yadırgadı belki ama ben Yağmur ve Durul Taylan kardeşlerin yeni Netflix filmi Azizler’i sevdim çünkü…

Hepimiz kafayı kırdık ya da kırmak üzereyiz…

‘Denyo Caner’ rolündeki Göktuğ Yıldırım küçük yaşına rağmen büyük oyunculuğu ile son yıllarda Türkiye sinemasının en güçlü maço karakterlerinden birini yaratmış.

Haluk Bilginer, Engin Günaydın, Fatih Artman ve özellikle buzdolabının üzerine yapıştırılmış küçük bir vesikalık fotoğrafın içinden konuşan Binnur Kaya… Hepsinin performansı harika.

Berkun Oya’nın Bir Başkadır’dan çok farklı bir tarzda da senaryo yazabildiğini görmek etkileyici…

9 Kere Leyla filmine benzeten yorumlara pek aldırmadan, ciddiyeti yüksek bir film beklentisine de girmeden izleyin bence...

YORUMLAR

Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!
  • zekitahir 2 ay önce film izlenmez, seyredilir...
    CEVAPLA
0:00 / 0:00