Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

 

Öncelikle bir futbol takımı, bir sezonda bir başka takımı 3 kez yeniyorsa o takımın hocası da daha iyi hocadır, o takım da 3 kez yendiği daha etkili bir takım demektir. Akhisar, F.Bahçe’ye bu sene 2 kupayı da kaybettirmiştir. Bu minvalde Akhisar camiasını, başta Okan Buruk olmak üzere yürekten kutluyorum. Kaleci Fatih’i, Miguel Lopes’i, Mustafa Yumlu’yu, Sissoko’yu, Aykut’u ve Barbosa’yı ama ille de maçın adamı Muğdat’ı özellikle kutluyorum. Kupayı hak ettiler, şerefle taşıyabilirler.

Gelelim maçın diğer unsuru olan Cüneyt Çakır’a... Bence nefis bir maç yönetti. Kimse hakemlik bir şey bulamaz. Stat ve organizasyon için de her şeyin gayet iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Tribünlerin yüzde 95’inin F.Bahçeli olduğu göz önüne alınırsa, Aziz Yıldırım’ın totemlerine rağmen bu maçın ve kupanın kaybedilmesinin tek bir sorumlusu vardır: Teknik adam ve takımı...

Uzun uzadıya “Şöyle olmalıydı, böyle yapılsa daha iyiydi” demeye lüzum yok. Aykut Kocaman takıntıları olan, sabit fikirli, kendine aşık ve iletişim problemli biri olduğu için asla ve kat’a büyük takım hocası özelliklerine sahip olamaz. Ama gördük ki, takımını finale de hazırlayamamış! Tek tek, sıkıcı sıkıcı bir maç analizi yapmak istemiyorum. Ligin bitimine iki hafta kala, F.Bahçe’nin şampiyonluk yarışında var olmasını, kupada final oynamasını başarı sayan ‘Aykut Kocaman severler’ nasılsa taktik analizlerinde aslında hocalarının ne kadar doğru yaptığını (!) ama işte futbolun cilvesiyle (!) maçı kaybettiğini yazacaklardır. Benim seslenmek istediğim kesim gerçek F.Bahçeliler.

Ey F.Bahçeli! F.Bahçe’yi Aziz Yıldırım kurdu sanmayan, Aziz Yıldırım’ın gitmesiyle de F.Bahçe’nin yok olmayacağını bilen Sarı-Lacivert tutkunları... Siz çok daha iyisine layıksınız. Bu kulüp dünya çapında büyük başarılar için yarışacak bir potansiyele sahip. Doğru insanlarla, doğru yapıyla, doğru finansla nelerin olabildiği, nelerin başarılabileceği basketboldan belli... Futbol takımının da ve diğer tüm branşlarının da medeni, kaliteli ve uluslararası çapta doğru yönetilebileceği günler uzak değil. F.Bahçe ve F.Bahçeli vasata tamah etmez! Hep en iyisini ister, bunu da hak eder!

O yüzden F.Bahçeliler şuna karar versinler: Nakıs, kerameti kendinden menkul hocalarla; finalleri, lig ikinciliklerini yeterli gören tamahkâr anlayışla mı devam edeceksiniz? Yoksa kendinizi daha iyilerine layık olduğunuzu bilip ona uygun bir yönetim mi seçeceksiniz? Artık değişim kaçınılmazdır. F.Bahçe’nin 3A’dan (A-ziz Yıldırım, A-li Yıldırım ve A-ykut Kocaman) kurtulup daha aydınlık, kalıcı ve klas günlere doğru adım atmasının zamanı gelmiştir. Varlığı ve geçimi Aziz Yıldırım’a bağlı, ‘Azizbahçeli’ isimler dışında, makul F.Bahçeliler’in kendilerine şu soruyu sormaları lazım: Bu vasatlarla nereye kadar?

MUĞDAT ÇELİK

Akhisarspor adına maçın tartışmasız yıldızıydı.

AZİZ YILDIRIM

F.Bahçe’nin 111 yıllık tarihinde ilk kez, futbol takımı üst üste 4. sezonu kupa kazanamadan bitirmek üzere. Al bu bilgiyi ne yaparsan yap Aziz Bey.

 

YORUMLAR

Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!
  • Misafir 3 yıl önce Tüm kalemlerin birilerine biat edip reklamını, propogandasını yaptığı, kapıkulu haline geldiği bir ortamda gördüğünüz yanlışları cesurca eleştirebildiğiniz çekinmeden ifade edebildiğiniz için binlerce kez teşekkürler...
    CEVAPLA
  • Misafir 3 yıl önce tamah etmek açgözlülük etmek anlamında kullanılır. Yazınızda tamah etmek kelimesini sanki bu durum fenerbahçeliler için yeterlidir anlayaşında kullanmışsınız. yani aza kanaat etmek anlamına gelecek kelimeyi yazmanız gerekirken tamah etmek yazıp yanlış yapmışssınız. bunu daha önce de yapmaştınız kelimenin anlamını araştırınız. yazınız için tebrikler tarafsızlığa yakın bir yazıydı
    CEVAPLA
  • Misafir 3 yıl önce helal hocam.Bitanesin
    CEVAPLA
ÖNCEKİ YORUMLARI GÖSTER (14)