F.Bahçe Asbaşkanı Semih Özsoy TRT Spor'da Ajans Saati isimli programa konuk oldu. Tecrübeli bir yönetici olduğu için taraftarın tepkilerini göğsünde yumuşattı ve taraftarlara istedikleri cevabı verdi: Şu an alınan bir karar yok ama gerektiğinde en radikal kararları alırız..

Ayrıca laf arasında Samandıra'da gerekli rot-balans ayarının yapıldığını da ima etti.

En çarpıcı ve beğendiğim cümlesi ise "Biz bir şeye inandık ve karar verdik diye sonuna kadar inat eder gibi devam etmeyiz." Açıkçası kompleks yapmayız dedi ve Marco Fabian transferinden vazgeçilmesini örnek verdi.

Bu bölüm benim için önemliydi çünkü Ali Koç'un da dediği gibi F.Bahçe'de transfer Ali Koç-Semih Özsoy ve Damien Comolli üçlüsü ile yapılıyor. Dolayısıyla bu üçlünün kararı futbol yönetimini belirliyor. Özsoy'un söylediklerinden de memnuniyet duyduğum kısım "kompleks yapmayız, hatada ısrar etmeyiz" cümlesiydi. Genel söylemlere ve mesajlara baktığımda ise anladığım Cocu'nun kredisinin kalmamış olduğu gerçeği. Aykut Kocaman'a çiçek atıldı ama Ersun Yanal da o çiçeklerden birini aldı.

Öte yandan Volkan Demirel konusunda Damien Comolli'nin taca çıkarılması ise bir başka net gerçekti. Harun ile ilgili soruya Semih Bey, "Sezona başlarken kadronun yeterli olacağını düşündük. Kaleci transferi sonradan gündeme geldi" yanıtını verdi.

Oysa Damien Comolli "Volkan Demirel ile sözleşme yenilemeden önce kendisini 2. kaleci olarak düşüneceğimizi söylemiştik" demişti. Elbette Semih Özsoy'un açıklaması doğru. Zaten Ali Bey'in de Semih Bey'in de en anlam veremediğim tavırları, Comolli'ye laf gelmesin diye bu Fransız'ın her hatasını örtbas etme gayretleri. 1.5 sezonda 100 futbolcu izlediğini söyleyen sportif direktör, kalecinin yeterli olacağını düşünmüş. Harun'un son dakikada alınmasından da belli ki Semih Bey'in açıklamaları doğru. Tekrara düşmek istemiyorum. Semih Özsoy'u performansını beğendim. Verdiği mesajlar yeterli ve doğru ifade edilmiş haldeydi. Ali Koç'a ve yönetimine güvenim sürüyor.

Keşke şu "kompleks yapmayız" fikriyatlarını ve dürüstlüklerini "Takımın kalitesi düştü. Aldığımızdakinden bile geriye gitti" cümlesinde de görebilsek...

 

YORUMLAR

Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!
  • Misafir 9 ay önce Ali Koc un sonuna kadar arkasindayim. Bu takimin varolmasi ancak onun vizyonuyla mümkün. Aykut Kocaman a ise bir algi operasyonu yapiliyor. Tamam garantici oyunu tercih ediyor. Ama adam gecen seneki kadrosuyla bu takimi sampiyon yapiyordu. Herkes Mehmet ve Souza ikilisine takmis. Görüyoruz onlarsiz fenerin halini. Ben Aykut hocanin gönderilmesini istemezdim. Verselerdi adama kaliteli 4 Hücümcu, futbolda degisirdi.
    CEVAPLA
  • Misafir 9 ay önce aykuta çiçek attılar demekte ne oluyor.O zaman bu taraftara vizyon masalını niye anlattınız deriz.Şu ana kadar alınan sonuçları vardar akhisar gibi geçen sezon alınan sonuçlarlamı kapatacaklar yine yeniden.Ali koç başkana desteği biz "olmamız gereken yere olduğumuz gibi kalarak olamayız"diye verdik.Cocu ve comoli için bir geçiş süreci ekipmanı olarak baktık ama olmadığında sayın ali koçun onlarıda göndereceği inancımız tamdır.İnşallah içi dolu bir futbolla derbi kazanılır yoksa alınacak tesadüfi bir galibiyet belkide bütün sezona mal olacak en büyük karamb(g)ol olur.
    CEVAPLA
  • Misafir 9 ay önce Her şeyi bilen adam ama hiç bir dediği çıkmıyor
    CEVAPLA
ÖNCEKİ YORUMLARI GÖSTER (7)