Bu kıssa, genelde mensubu bulunduğumuz medya için kullanılır. Medyacılar için anlatılır.. Ne yazık ki bu manşete inananlar da çoktur. 

Biz yorumcular-gazeteciler de Papa gibi olduk çıktık. Yazılarımızdan ya da TV'deki yorumlarımızdan bir paragraf-bir bölüm hatta bir "bukle" alıp kullanan ve 'etkileşim' alan; moda deyimle 'takipçi kasan' bazı sosyal medya hesapları giderek arttı. İşlerine gelen başlıkları, işlerine gelen bölümlerini alıp paylaşıyorlar. Hatta bazen söylemediğimiz; yazmadığımız bize ait olmayan paylaşımlar yapıyorlar. Öyle ki bazen ironi yaptığınız bir kelimeyi okunduğu haliyle algıladıklarından yansıtma da sizin anlattığınız şekilde olamıyor. Birden bire ortaya Nilgün Bodur edebiyatı çıkabiliyor. Çoğu zaman gülüp geçiyorum. Ama bu bir paragrafa; 140 karaktere sığan paylaşımlara itimat eden ve tüm bir yazı yahut yorumu bundan ibaret sanan insanlar çok fazlalaştı. Benim için sorun yok ama hayata da böyle bakıyorlarsa, "Ya bu lafın tamamı neymiş?" ya da "Bunları nerede yazmış-söylemiş" diye sorgusuz sualsiz kabul ediyorlarsa işte o problem.. Ülke adına da problem.. 

Şimdi Papa-Genelev kıssasını araştırmadan sadece başlığa göre hareket edenler olacak maalesef. Hatta bir filmden alınmış fotoğrafı gerçek Vatikan ve Papa görüntüsü sanan da çıkabilir. Dinlerseniz tek tavsiyem araştırın dostlar. Bakın bakalım doğru mu değil mi? Kaynaklar bu kadar yakınınızdayken üstelik. Araştırın.

YORUMLAR

Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!
  • stoker06 7 ay önce Papa New York havaalanından inerken uçak kapısında gazeteciler sorar, genelevi ziyaret edecek misiniz ? Papa da, New York' ta genelev var mı diye sorar. Ertesi gün tüm gazete manşetleri; Papa New York' a iner inmez genelev var mı diye sordu.
    CEVAPLA