Son Dakika
06 Aralık 2017 Çarşamba, 16:03 | Güncelleme:
Meyve ve Sebze Hali'ne öğrencilerden anlamlı ziyaret
Meyve ve Sebze Hali'ne öğrencilerden anlamlı ziyaret

(Fotoğraflı)

Murat Kanber
KOCAELİ (İHA) - Yerli malı teşviki için öğrencilerden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Hali'ne anlamlı ziyaret.
Yerli Malı Haftası etkinlikleri öncesinde Körfez Fatih İlkokulu 4. sınıf öğrencileri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Halini ziyaret ettiler. 80 öğrencinin katıldığı gezide, ülkemizde üretimi gerçekleştirilen sebze ve meyveler tanıtıldı. Çocuklar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Hali'nde yer alan sebzelerin nerede, nasıl üretildiği ve tarladan sofraya uzanan yolculuğu hakkında bilgi aldı. Hali gezip bilgi alan öğrencilere görevliler tarafından mandalina ve portakal ikram edildi.
Geziyi düzenleyen Körfez Fatih İlkokulu Müdürü Atilla Öztürk, "Yerli Malı Haftası nedeniyle farkındalık yaratmak ve sosyal sorumluluklarını artırmak adına, öğrencilerle birlikte Sebze ve Meyve Hali'ne ziyaret gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz yerli mallarımızın hale geliş sürecini haldeki çalışanlardan, yerinde görerek öğrendiler. Bize kapılarını açan hal esnafına, bu değerli imkanları Kocaeli'ye kazandıran Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'na teşekkür ediyorum" dedi.
İki yıldır yerli malı haftalarında çocuklara hali gezdirdiklerini belirten Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Hali yetkilileri, "Ülke olarak sebze ve meyve ihtiyacını dışarıdan ithal etmeden, kendi kaynakları ile sağlayan, dünyada çok az ülke vardır. Amacımız dünyadaki ender ülkelerden olan ülkemizin bu konudaki kendi kendine yeterliliğini çocuklarımıza göstererek farkındalık oluşturmak. Bu konuda ülke olarak çok şanslıyız, ürünlerin yüzde 80'ini kendi kaynaklarımızdan karşılıyoruz. Yılın her mevsiminde meyve sebzenin her türlüsüne anında ulaşabilecek bir ülkede yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.
(MK-İÇ)

06.12.2017 16:08:30 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kocaeli haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kocaeli Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.