Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Samulaş ile OMÜ-TTO iş birliği

(Fotoğraflı)

SAMSUN (İHA) - Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ ile Ondokuzmayıs Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (OMÜ-TTO) arasında iş birliği protokolü imzalandı.
İmzalanan iş birliği protokolü ile üniversite sanayi projelerinin Samulaş'ta uygulanması anlamında somut bir adım atılmış oldu. Böylelikle Türkiye'nin ulusal kalkınmasına katma değer sağlamak amacıyla hayata geçirilen OMÜ-TTO ile akademisyenlerin sanayi ve kamu arasında yürüteceği bilimsel çalışmaların uygulama noktası olarak Samulaş'ın teknolojik imkanlarından da faydalanılmış olacak.
Protokol imza töreni sonrasında bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş. Genel Müdürü Kadir Gürkan, "Samsun'un teknolojiyi en yüksek seviyede kullanan firmaları arasında yer alan Samulaş, bu protokol ile yürütülecek teknolojik ve akademik yeni çalışmalar için Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinin uygulama üssü olamaya hazır. Samsun sanayisinde çok güzel işlere imza atan sanayici ve yatırımcılarımız mevcut. Amacımız Samulaş ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ortak adımı ile bugünü değil 25 yıl, 50 yıl sonrasını hayal eden, kurgulayan ve bu doğrultuda adım atan girişimci ve sanayicilere destek veren yapıların bir araya gelmesi. Bu anlaşmanın gereğinin yapılacağını, yürütülecek çalışmalar ile bu ifadelerimin altının dolacağına inanıyorum" dedi.
Samulaş'ta gerçekleşen iş birliği anlaşması imza törenine ayrıca Samsun Teknopark adına OMÜ-TTO Proje Yürütücüsü Dr. Mustafa Mortaş ve Proje Koordinatörü Osman Özkoç katıldı.
(ED-SLH-Y)

27.12.2017 16:11:15 TSI
NNNN

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Samsun haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Samsun Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

İLGİLİ HABERLER