Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Evlilik ve Yaşam Okulu'na yeni yılda da yoğun ilgi

(Fotoğraflı)

İSTANBUL (İHA) - Aile ve bireylerin iletişimlerini güçlendirmek amacıyla Avcılar Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Evlilik ve Yaşam Okulu Eğitim Seminerleri, her ayın 2'nci Pazartesi günü Zübeyde Hanım Nikâh Sarayı Salonunda devam ediyor.
Türkiye'de ilk Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü'nü kuran Avcılar Belediyesi'nin evli veya evlilik hayatına hazırlanan çiftler için düzenlediği "Evlilik ve Yaşam Okulu" konu başlıklı eğitim programı, Avcılar Belediyesi bünyesinde bulunan psikolog Aile Danışmanının anlatımı ile Zübeyde Hanım Nikâh Sarayı Salonu'nda gerçekleşiyor.
Psikolog Hacı Tekin eşliğinde aile bireylerinin özgüven problemi işleniyor. Aile içindeki kavramlar katılımcılar tarafından sorgulanarak çözüm yolları aranıyor. Sevgi ve doğal gereksinimler arası çatışmalardan kaynaklı problemler katılımcıların karşılıklı aşılmaya çalışılıyor. Evlilikte yaşanan gerilimlerin aile içinde sebep olduğu sorunlara dikkat çekerek eşler arasındaki iletişimsizlik üzerinde duruluyor. Kadınlardaki motivasyon ve güven ilişkisine dikkat çeken Tekin soru-cevap şeklinde katılımcıları bilgilendiriyor.

Mutlu aile mutlu Avcılar
Derslerle ilgili olarak temel sorunlara çözümünde faydalı olduğunu ifade eden katılımcılar, aile içindeki sorunlara karşı bakış açılarının değiştiklerini ifade ediyor. Katılımcılar yapılan hizmetten memnun olduğunu ifade ederek Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli'ye teşekkürlerini ileti.
Dersleri bizzat takip eden Başkan Handan Toprak Benli, "Bizim için mutlu aileler demek mutlu Avcılar demektir. Avcıları daha mutlu hale getirmek için Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğünü göreve geldiğimiz yıl kurarak ailelerimizin hizmetine sunduk. Daha mutlu ve huzurlu Avcılarda hep birlikte yaşamak için çalışmalara devam edeceğiz'' dedi.
(HB-AŞ-Y)

10.01.2018 14:55:20 TSI
NNNN

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm İstanbul haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. İstanbul Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.