Egeli kadın yazarlar Çeşmeliler'le buluşuyor

(Fotoğraflı)

Muhammet İsa Atagöz
İZMİR (İHA) - Çeşme Kent Konseyi, Egeli Kadın Yazarlar Platformu ile işbirliği yaparak, Çeşme Belediyesi'nin de desteğiyle Egeli kadın yazarları Çeşmeliler ile buluşturacak.
2018 yılında kültürel etkinlikleri arttırmayı planlayan Çeşme Kent Konseyi, ilk yazar buluşmasını 13 Ocak Cumartesi günü Levent Gültekin söyleşisi ile gerçekleştirdi. Dört aylık bir program hazırlayan Çeşme Kent Konseyi, Egeli Kadın Yazarlar Platformu ile işbirliği yaparak, Çeşme Belediyesi'nin de desteğiyle yazar söyleşileri gerçekleştirmeyi planladı.
Planlanan kültürel etkinlikler çerçevesinde, Egeli Kadın Yazarlar Platformu üyesi dört yazar, 20 Ocak Cumartesi günü, saat 17.00'de, Çakabey Kültür Merkezi'nde, "Erkek Egemen Toplumlarda Kadın" ana başlığıyla birer söyleşi gerçekleştirecekler. Söyleşi öncesinde de, Saime Bircan Sak tarafından, Orhan Asena'nın "Ana" adlı yarım saatlik, tek kişilik oyunu sergilenecek.

Çeşmeli kadın yazar Hande Baba yönetecek
Söyleşide; Egeli kadın yazarlardan Buket Başaran Akkaya "Cinsel kimliğiyle kadın", Nevzat Süer Sezgin "Anne kimliğiyle kadın", Handan Gökçek "Kadın ve Cesaret" ve Oya Uslu "Kadın ve namus" başlıklı birer sunum gerçekleştirecekler. Söyleşiyi, Çeşmeli kadın yazar Hande Baba yönetecek.
Çeşme Kent Konseyi ve Egeli Kadın Yazarlar Platformu tarafından hazırlanan programa göre, Şubat ayı söyleşisi, "Kadın ve Şiddet" ana başlığıyla, 17 Şubat Cumartesi günü, saat 17.00'de Çakabey Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Egeli kadın yazarlardan Filiz Gülmez "Duygusal şiddet", Gönül Çatalcalı "Mahalle baskısı", Gülseren Mungan "Sözlü şiddet / kadında söz izleri" ve Buket Başaran Akkaya "Şiddet uygulayıcısı olarak kadın / kadının kadına zulmü" başlıklı birer sunum yapacaklar.

Egeli kadın yazarların üçüncü söyleşisi 10 Mart'ta
Mart ayında gerçekleştirilecek üçüncü söyleşi, 10 Mart Cumartesi günü, saat 17.00'de, Çakabey Kültür Merkezi'nde yapılacak. Mart ayı söyleşisinde de ana başlık, "Kadın ve Şiddet" olarak belirlendi. Egeli kadın yazarlardan Emine Şimşek Emiral "Fiziksel şiddet", Nalan Yılmaz "Çocuk istismarı / Ensest / Tecavüz" ve Yayla Boztaş "Şiddet uygulayıcısı olarak kadın / anne" başlıklı birer söyleşi gerçekleştirecekler.
Çeşme Kent Konseyi ve Egeli Kadın Yazarlar Platformu işbirliğiyle dördüncü ve son söyleşi ise, 25 Nisan Çarşamba günü, saat 17.00'de, Çeşme çarşısındaki tarihi Aya Haralambos Kilisesi'nde gerçekleştirilecek. "Kadın ve Çocuk" ana başlığıyla düzenlenecek son söyleşide, Egeli kadın yazarlardan Filiz Gülmez "Kadın ve çocuk hakları", Gönül Çatalcalı "Anneler ve oğulları", Saime Bircan Sak "Anneler ve kızları" ve Nevzat Süer Sezgin "Kadın, çocuk ve savaş" başlıklı birer söyleşi gerçekleştirecekler.
(ÖA)

15.01.2018 10:17:27 TSI
NNNN

İZMİR

15 Temmuz 2019 Pazartesi

  • İMSAK 04:07
  • GÜNEŞ 05:52
  • ÖĞLE 13:22
  • İKİNDİ 17:16
  • AKŞAM 20:42
  • YATSI 22:20
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm İzmir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. İzmir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

İLGİLİ HABERLER