Son Dakika
16 Mart 2018 Cuma, 11:43 | Güncelleme:
Gaziantep Kolej Vakfı TÜBİTAK Kimya Bölge Birincisi
GKV Özel Okulları öğrencileri, Çevreye Duyarlı Yağ Alıcı Korozyon Önleyici Özel Deterjan Projesiyle TÜBİTAK tarafından düzenlenen 49. Liseler Arası TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışmasında kimya dalında bölge birinciliği kazandı.
TÜBİTAK tarafından düzenlenen 49. Liseler Arası TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışmasında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrencileri başvuru yapan bin 844 proje arasından seçilerek Adana Bölge finallerinde projelerini sergiledi. GKV Özel Fen Lisesi 10 A sınıfı öğrencilerinden Efe Cahit Külah ve Levent Özkeklikçi'nin hazırladığı "Çevreye Duyarlı Yağ Alıcı Korozyon Önleyici Özel Deterjan" adlı proje bölge birincisi olarak Konya'daki final yarışmasına gitmeye hak kazandı.
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Kimya Öğretmeni Mustafa Köseler rehberliğinde yarışmaya katılan GKV Özel Fen Lisesi 10 A sınıfı öğrencilerinden Efe Cahit Külah ve Levent Özkeklikçi'nin bölge birinciliğini ödül törenine katılan Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Tiryakioğlu kutlayarak başarılar dilediler.
Proje TÜBİTAK Finallerinde Yarışacak
TÜBİTAK Adana Bölge finallerinde kimya dalında Adana Bölge Birincisi olan GKV Özel Fen Lisesi 10 A sınıfı öğrencilerinden Efe Cahit Külah ve Levent Özkeklikçi'nin hazırladığı "Çevreye Duyarlı Yağ Alıcı Korozyon Önleyici Özel Deterjan" adlı proje Konya'daki final yarışmasında bölgeyi temsil edecek.
Öğrencilerin büyük özveriyle proje çalışmalarını yürüttüğünü ifade eden GKV Özel Okulları Kimya öğretmeni Mustafa Köseler bu tür çalışmalarla üreten nesiller yetiştirdiklerini ve fen bilimlerinde Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının farklı bir misyona sahip olduğunu ifade ederek projede dereceye giren öğrencileri kutladı. Finallerde iyi bir derece beklediklerini de sözlerine ekleyen Köseler Konya'da gerçekleştirilecek Türkiye finallerinden güzel bir sonuçla dönmeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi.
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Gaziantep haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Gaziantep Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.