Son Dakika
05 Ekim 2017 Perşembe, 15:21 | Güncelleme:

TEKİRDAĞ (AA) - Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Genel Sekreteri Mahmut Şahin, hazırladıkları filmin, "En İyi Dentinasyon Tanıtım Filmi" dalında birinciliğe layık görüldüğünü söyledi.

Şahin, ajans binasında düzenlediği basın toplantısında, Kalkınma Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yaşayan Şehirler Platformu koordinasyonu ve Dokuz Eylül Üniversitesi iş birliğiyle değerlerini ve ürünlerini koruyup, katma değere dönüştürebilen, yerelden kalkınma hamleleri geliştirip uygulayabilen, kendini iyi tanıyıp farkındalık yaratan, "yaşayan şehirler" yaratmayı hedefleyen Yaşayan Şehirler Projesi'nin 4. adımı olan Şehir Ödülleri Türkiye Yarışması'nda önemli bir ödül aldıklarını kaydetti.

Hazırladıkları TRAKKAYA tanıtım filminin "En İyi Destinasyon Tanıtım Filmi" dalında birinciliğe layık görüldüğünü anlatan Şahin, jüri tarafından değerlendirilen filmin bölgenin tanıtımı noktasında çok etkili olduğunu vurguladı.

Mahmut Şahin, Trakya'nın tanıtımı noktasında ajans olarak önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini dile getirerek, "Bu yarışma farklı konseptlerde düzenlendi. Onlardan biri de 'destinasyon tanıtımı'ydı. Bizler de Trakya'nın tanıtımı kapsamında hazırladığımız filmimizi yarışmaya gönderdik. Türkiye genelinde bizim filmimiz biricilik ödülü aldı." dedi.

Ödüllerle TRAKYAKA'nın yaptığı çalışmaların öneminin daha iyi anlaşıldığının altını çizen Şahin, "Birçok şehirden kalkınma ajansları da yarışmaya katıldı. Ama bu filmler arasında en iyi film ödülü Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan filme verildi. Bölgeyi çok iyi tanıtması bakımından film, jüriyi de etkiledi. Bunun gibi çalışmalar yaparak bölgemizin daha çok tanıtılması noktasında katkı sağlayacağız." diye konuştu.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.