Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR PROJESİSAMSUN (İHA) - Samsun'da, "Ağaç Yaşken Eğilir" projesi kapsamında hazırlanan otomasyon programına veri girişine başlandı.
Samsun'da, ilkokul çağı çocuklarda doğru beslenmenin öğretilmesi, erişkin yaş obezitesinin önüne geçilmesi, toplumun genel olarak sağlıklı beslenme ve fizik aktivite konusundaki farkındalığını artırmak amacıyla "Ağaç Yaşken Eğilir" projesi yürütülüyor.
Samsun İl Sağlık Müdürlüğü, Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ondokuzmayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı'nın paydaş olduğu "Ağaç Yaşken Eğilir" projesi kapsamında bilimsel örneklem ile seçilmiş okullarda öğrencilerin boy-kilo ölçümleri yapılıyor. Ailelerin, öğretmenlerin ve öğrencilerin konuya duyarlılığını artırmak için öğrenci, öğretmen ve velilere "Yeterli ve Dengeli Beslenme" konusunda eğitimler veriliyor. Ayrıca velilere çocukların beslenme ve fizik aktivite alışkanlarını öğrenmeye yönelik anketler uygulanıyor.
Bu çalışmaların verimli ve başarılı yürütülebilmesi, kayıtların düzenli tutulması ve sistemde yer alan bilgilere daha çabuk ulaşılabilmesine yönelik bir otomasyon programı hazırlandı. Hazırlanan otomasyon programı hakkında proje eğitim ekibine İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Hatice Öz başkanlığında tıbbi sekreter Ali Bülbül tarafından bilgilendirme eğitimi yapıldı. Yapılan eğitimin ardından proje kapsamında otomasyona veri girişlerine başlandı.
(SAM-SLH-Y)

26.11.2015 13:13:41 TSI
NNNN

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Samsun haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Samsun Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

İLGİLİ HABERLER