Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması

Ördekler Mogan'da doğal yaşama kavuştu
- Büyükşehir Belediyesince üretilip yetiştirilen 150 ördek Mogan Gölü'ne bırakıldı

(Fotoğraflı)

ANKARA (İHA) - Büyükşehir Belediyesince üretilen 150 adet ördek, Mogan Gölü'ne bırakıldı.
Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı Sincan Evcil Hayvanlar Parkı'nda üretilerek ergin hale getirilen "Yeşilbaş", "Amerikan Barbar" ve "Pekin" türü ördekler, doğal yaşam alanlarına bırakıldı. Sincan Evcil Hayvanlar Parkı'ndaki geçici yuvaları olan havuzdan alınarak, kafesler içinde Mogan Gölü'ne getirilen ördekler, özel olarak hazırlanan alana bırakıldı. Ördeklerin kanat çırpıp öterek coşkuyla suya girmeleri, hafta sonunu parkta geçirmeye gelen Başkentlilerin büyük ilgisini çekti.
Doğanın korunması ve yeşil alanların artırılmasına yönelik projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, canlıların üremesi ve türlerinin yok olmaması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, Ankara'da ekolojik dengeyi desteklemek, biyolojik çeşitliliği artırmak amacıyla yetiştirdiği ve tedavi ettiği hayvanları zaman zaman doğal yaşam ortamına bırakıyor. Geçen yıl Sincan Evcil Hayvanlar Parkı'nda yetiştirilen çeşitli türdeki 500 su kuşu, Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı, Güdül Sorgun Gölü, Çamlıdere Çamkoru, Çubuk Karagöl gibi alanlarda doğal ortamlara bırakılmıştı. Sincan Evcil Hayvanlar Parkı'nda üretilen ve yetiştirilen evcil hayvanlar, yaşamlarını sağlıklı şekilde sürdürebilmeleri için uygun şartlar sunan kamu kuruluşlarına da veriliyor.
(JA-CC-Y)

06.02.2017 11:32:06 TSI
NNNN

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Ankara haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Ankara Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.