Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması

15 Temmuz Kısa Film Yarışması başvuru süresi uzatıldı

(Fotoğraflı)

İSTANBUL (İHA) - Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Himayesine alınan ihanet ve Direniş-15 Temmuz temalı Çekmeköy Uluslararası Kısa Film yarışması için başvuru süresi uzatıldı.
Çekmeköy Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen kısa film yarışmasının başvuru süresi uzatıldı. Son başvuru tarihi 2 Haziran 2017 olarak duyurulan yarışma, Cumhurbaşkanlığı himayesine alınmasıyla birlikte daha büyük ilgi gördü. Yoğun talep üzerine yarışma komitesi tarafından alınan karar ile son başvuru tarihi 13 Haziran 2017 olarak belirlendi.

Kısa filmler bir dönemi kayıt altına alıyor
Çekmeköy Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, "Çanakkale Savaşları ülkemiz için bir ölüm kalım meselesiydi. Çanakkale'de yaşanan şanlı zafer ne o gün ne de 20 yıl öncesine kadar düzgün bir şekilde kayıt altına alınabildi. Çanakkale destanı arşivlerden, o günleri yaşayanların ya da yaşayanları görenlerin dilinden ancak kayıt altına alınmaya başlandı. 15 Temmuz da Çanakkale gibi bu ülkenin yaşadığı önemli dönüm noktalarından biri olarak tarihi geçecektir. Bu tarihi olayın unutulmaması ve bir daha yaşanmaması için yazarlar kadar sinema sanatçılarına da büyük işler düşmektedir. Çekmeköy Belediyesi bu büyük ve ağır yükün altına girerek tarihi bir sorumluluğu yerine getirmektedir. Bizden sonraki nesillere bırakacağımız en büyük miras ülkemizin yaşadığı her türlü tecrübeyi bu kayıtlarla aktarmak olacaktır" denildi.
Çekmeköy 2. Uluslararası Kısa Film Yarışması 15 Temmuz gecesi yaşanan ihanete karşı ortaya konulan binlerce ayrı direniş ve kahramanlık hikâyesini kısa filmlerle kayıt altına alarak kalıcı hale getirmeyi amaçlıyor. 13 Haziran 2017 tarihine kadar uzatılan yarışmaya başvurularwww.ihanetvedirenis.comadresinden yapılıyor.
(HB-ÖK-Y)

26.05.2017 17:25:48 TSI
NNNN

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm İstanbul haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. İstanbul Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.