Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Uşak'ta 3. Sanayi Sitesinin yapımına başlanacak

(Fotoğraflı)

Ertunç Öztürk
UŞAK (İHA) - Uşak E Tipi Kapalı Cezaevi civarında yol çalışmalarına başlanılan Uşak 3. Sanayi Sitesinin temelleri bu yıl atılacağı bildirildi.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kapalı cezaevinin bulunduğu alandan Hacım köyüne kadar giden yol üzerinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Son durum hakkında bilgi alan Başkan Cahan'a, UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen ve Karma Deri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı İbrahim Karahallı eşlik etti.
Uşak'ta yeni bir sanayi sitesinin her anlamda ihtiyaç olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, yola paralel ve Organize Sanayi Bölgesi'nin yanında yer alan alanı işaret ederek "Burası 1 milyon 200 bin metrekare alana sahip. Dükkan açacak esnafımızın yer bulamama sorunu, yeni sanayi sitesinin hayata geçmesiyle sona erecek. Bölge bin 80 işyerini içerisinde barındıracak." bilgilerini paylaştı.
Alanın çok geniş olduğunu ifade eden Başkan Cahan, daha önce 500 bin metrekaresinin hazineye ait olduğunu ve diğer kısmının da özel mülkiyet alanı olduğunu, öncelikli olarak kamuya ait olan alanı belediye bünyesine dahil ettiklerini aktardı. Bu işlemin bir yıl gibi bir zaman aldığına değinen Cahan, uzun bir zaman da geçse sonucun başarı olması nedeniyle mutlu olduklarını söyledi.
S.S. Uşak Bireylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi'ne üye olan ve 3. Sanayi Sitesi'nin bitmesi için bekleyen vatandaşlara seslenen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Müjdeyi vermek istiyorum. Bu yıl sonuna doğru inşallah burada 3. Sanayi Sitemizin temelini hep birlikte atıp inşaatına başlamak istiyoruz. Ve iki yıl gibi bir zamanda da burayı bitirip hemşehrilerimize güzel bir sanayi sitesi kazandırmanın mutluluğunu yaşayacağız." ifadelerine yer verdi.
Bölgenin şehre yakın olduğuna değinen Başkan Cahan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu beklenen bir durumdu. Çünkü yeni dükkan açacak esnaflarımız dükkan bulamıyor. Taşınmak istediklerinde maalesef şu an sanayi sitemizde elverişli dükkanlarımız yok. Ama buraya yaptığımız yeni sanayi sitesinde 1080 tane dükkanımız ortaya çıkıyor ve bölge her türlü esnafımıza hitap ediyor. Tamiratçısından tutun, mobilyacısına kadar, dokumacısına kadar hemen hemen hepsine burada ebatlarına göre dükkanlar dizayn edildi. Ve inşallah bu yıl sonu kazmayı vuracağız. Üçüncü sanayi sitemizi böylece hayata geçireceğiz. Konum olarak önemli bir noktada. Belki bundan sonra 50-100 yıllık bir sanayi sitesi olacak burası."
(EÖ-MB-Y)

06.06.2017 09:39:45 TSI
NNNN

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Uşak haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Uşak Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.