Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

    Fotokamp bu yıl Arapgir'de gerçekleştirilecek

    (Fotoğraflı)

    Hasan Eryılmaz

    MALATYA (İHA) - Malatya'nın Arapgir ilçesinde 6-9 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Fotokamp etkinlikleri kapsamında değerlendirme ve istişare toplantısı yapıldı.

    Belleğini Koruyan Kentler Derneği tarafından verilen iftar yemeği sonrası 3. Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi, kapsamında yapılması planlanan etkinlikler masaya yatırıldı. Toplantıda konuşan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Türkiye'de bir kültürel yozlaşma olduğunu belirterek "Kültür ve tarih mirasının kaybolmaya yüz tuttuğu yeni nesillerinde bunu anlamaktan zorluk çektiği gelenek kaybına uğradığı bir geçektir. Dolayısıyla her şeyin yazılı ve sözlü olarak kayıt altına alınması ve bu çalışmanın da bir merkezde yapılması esastı. Bu yolda da emin adımlarla yürüyoruz. Bunlardan bir tanesi de 6-9 Temmuz tarihleri arasında ilçemizde gerçekleştirilecek olan Fotokamp Projesidir" dedi.

    Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) birlikte Foto Kamp projesini gerçekleştirdiklerini belirten Cömertoğlu, "Bu etkinlik ile Arapgirimiz tanıtılacak, misafirperver ve uzlaşı kültürü, ürünü ve coğrafyası da yakinen tanına fırsatı bulacak. Arapgir'in de buna ihtiyacı var" ifadelerini kullandı. Foto Kamp Projesinin amacının Malatya'nın tanıtımı olduğunu belirten MAFSAD Başkanı İnan Orhan ise, "Fotokamp fikri ile yola çıkarken her yıl bir ilçede yapmayı planlıyorduk ama birincisini ve ikincisini Akçadağ ilçesi Levent Vadisinde yaptık. Çünkü Levent Vadisi kıymetli bir yer tanıtılmaya ihtiyacı olan bir yer. Bu yıl ise 6-9 Temmuz tarihleri arasında 3.Uluslararası Malatya Fotokamp Projesini Arapgir ilçemizde gerçekleştireceğiz. Projedeki temel amaç Malatya'nın tanıtımdır" şeklinde konuştu. Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü ve aynı zamanda Belleğini Koruyan Kentler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olan Levent İskenderoğlu da Fotokamp'ın hem Arapgir'in hem de Malatya'nın tanıtımına büyük katkı sağlayacağını söyledi. Belleğini Koruyan Kentler Derneği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak bu projeye en verimli şekilde katkı sunacaklarını da belirten İskenderoğlu, "Bugün bizleri kırmayarak programa iştirak eden tüm katılımcılara teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

    Toplantıya, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, 7. Ana Jet Üs Komutanı Kıdemli Albay Hasan Hüseyin Kanbur, Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Levent İskenderoğlu, İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Adnan Hayaloğlu, Malatya Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Birol Bayram Güngör, Arapgir Doğa Sporları Derneği Başkanı Sait Bilgiç, Malatya Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Halil Kılıç, Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) Başkanı İnan Orhan, Malatya Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Cumali Çetinkaya, Arapgir Dernek Başkanı Kamuran Sezer ve davetliler katıldı.

    (HE-SD-Y)

    14.06.2017 13:44:48 TSI

    NNNN

    Anadolu Ajansı ve DHA tarafından geçilen tüm Malatya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Malatya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

    Günün Önemli Manşetleri

    Benzer Haberler