Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Başkent'te yol çalışmalarına bayram arası
- Ankara Valiliği, işaret ve levhalara dikkat etmeleri konusunda sürücüleri uyardı

Uğur Kan Yüksek
ANKARA (İHA) - Ankara Valiliği, Ramazan Bayramı tatili boyunca devam eden kısa süreli yol çalışmalarına ara verileceğini belirterek, yol çalışmasının bulunduğu alanlarda sürücülerin işaret ve levhalara dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulundu.
Ankara Valiliği, Ramazan Bayramı tatili süresince alınacak trafik tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamada, 24 Haziran 2017-27 Haziran 2017 tarihleri arasındaki Ramazan Bayramı tatili süresince, vatandaşların ve yol kullanıcılarının güven içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla; Ankara Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü sorumluluk alanlarında, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile koordineli olarak yapımı devam eden kısa süreli yol çalışmalarına ara verileceğini bildirdi ve devam etmekte olan yol yapım çalışma alanlarında sürücülerin işaret ve levhalara dikkat etmesi gerektiği uyarısında bulunuldu.
Ramazan Bayramı tatili süresince belirtilen tarih aralığında Samsun yolu Çalışkanlar, Ortaköy, Gökçeyurt, Maliye Noktası kavşakları ile Konya yolu TŞOF kavşağı beton bariyerlerle (New Jersey) kapatılarak yol bu noktalarda transit olarak verileceğinden yol kullanıcılarının daha dikkatli olarak seyretmeleri gerektiği ifade edildi.
Trafik yoğunluğunun artacağı değerlendirilen Ramazan Bayramı tatili süresince 24 Haziran 2017-27 Haziran 2017 tarihleri arasında Ankara ili üzerinden Samsun yolunu kullanarak Kayseri istikametine gidecek araç sürücülerinin alternatif yol olarak Ankara-Gölbaşı-Bala-Kaman-Kırşehir-Kayseri güzergahlarını kullanmaları tavsiyesinde bulunuldu.
(UKY-BT-Y)

21.06.2017 10:40:32 TSI
NNNN

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Ankara haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Ankara Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.