Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

    MAFSAD'da Fotokamp etkinliği değerlendirildi

    (Fotoğraflı)

    Hasan Eryılmaz

    MALATYA (İHA) - 3. Uluslararası Malatya Fotokamp etkinliğinin ardından Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD)'nde istişare toplantısı düzenlendi.

    MAFSAD'ın dernek binasında gerçekleştirilen toplantıya Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu MAFSAD Başkanı İnan Orhan ve dernek üyeleri katıldı. Kamptaki eksikliklerin gözden geçirilerek genel bir değerlendirmenin yapıldığı toplantıda konuşan MAFSAD Başkanı İnan Orhan, "Fotokampın ilk ikisini Akçadağ Levent Vadisinde gerçekleştirdik. Levent vadisi tanıtıma ihtiyaç olan bir mekandı. Bu anlamda Levent Vadisinin güzel bir şekilde tanımı yapıldı. Şimdilerde Levent Vadisini binlerce insanın ziyarete gittiğini öğrendik. Bu yılda fotokampın 3'üncüsünü Arapgir ilçemizde gerçekleştirdik. Arapgir'in aslında çok tanınmasına ihtiyacı yoktu, çünkü Arapgir her yönü ile tanınan güçlü bir ilçe. Kampa beklediğimizin üzerinde bir katılım oldu. 5 ülkeden 400'ün üzerinde çadır kurulduğu, yaklaşık 15 bin kişinin ziyaret ettiği 3.Uluslararası Malatya Fotokamp çok veremli geçti" şeklinde konuştu.

    3.Uluslararası Malatya Fotokamp etkinliğinin Arapgir ilçesinde gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek kampla ilgili genel bir değerlendirme yapan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ise, dört gün süren kamp etkinliklerinde 300 kişinin görev yaptığını bilgisini vererek, "Kamp değimiz şey ekip çalışması, uzlaşı kültürüdür. Biz bunu elde ettiğimizi düşünüyorum. Daha iyilerini birlikte yapacağız. Uluslararası bir kamp bölgesi seçtik. Neticede burada koyduğumuz her taş ülkenin örnek bir modelini oluşturuyor. Katılacak her insan da bize bu konuda katkı sunuyor. Bugünde burada bir araya gelerek MAFSAD'ın değerli başkanı ve fotoğraf sanatçı arkadaşlarımızla etkinlik hakkında genel bir değerlendirme yaparak daha iyisine gerçekleştirme anlamında istişarelerde bulunduk" diye konuştu.

    (BT-SD-Y)

    20.07.2017 10:23:13 TSI

    NNNN

    Anadolu Ajansı ve DHA tarafından geçilen tüm Malatya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Malatya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

    Günün Önemli Manşetleri

    Benzer Haberler