Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması

Şile'nin yeni festivali 'kitap'

(Fotoğraflı)

İSTANBUL (İHA) - 30'uncu Uluslararası Şile Bezi Kültür ve sanat festivalinin ardından 28 Temmuz 6 Ağustos tarihleri arasında Şile, Kitap Festivaline ev sahipliği yapacak. 45 yayın evi ve 11 değerli yazarın katılacağı festivalde 7'den 70'e tüm kesimin ilgisini çekecek kitaplar okuyucuyla buluşacak.
Tarih, kültür ve sanatın bir arada yaşadığı Şile'de kitap okumayı sevdirmek, kitabın insan gelişimine önemini vurgulamak için gerçekleştirilen 1'inci Şile Kitap Festivali'nde okumanın, düşünmeyi ve anlamayı geliştireceği, insanlığı, milleti, tarihi, kültürü ve dünyayı anlamanın yolunun ise okumaktan geçtiği vurgulanıyor.

En değerli 10 gün, 11 yazar
Kalemleri ile milyonları peşinden sürükleyen ve insanlığa sundukları eserleri ile 11 değerli yazar 28 Temmuz-06 Ağustos tarihleri arası Şile Limanında okurlarıyla buluşuyor.
Söyleşilerin ve imza günlerinin olacağı kitap fuarı boyunca 28 Temmuz'da Hulusi Şentürk ve Fatih Çıtlak, 29 Temmuz Sunay Akın, 30 Temmuz İlber Ortaylı, 31 Temmuz Pelin Çift, 1 Ağustos Mete Yarar, 2 Ağustos Melih Tuğtag, 3 Ağustos Kahraman Tazeoğlu, 4 Ağustos Mehmet Ali Bulut, 5 Ağustos Şermin Çaktakçı, 6 Ağustos Aşkım Kapışmak Şileli vatandaşlarla ve okurlarıyla buluşacak.
Bu yıl birincisi gerçekleştirilecek Şile Kitap Fuarı ile ilgili konuşan Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, "Şile; tarih, kültür ve sanatın bir arada yaşadığı ender şehirlerden biridir. Bu nedenledir ki Şile tüm değerlerine sahip çıkan, geleneklerinin devam ettirildiği, kültürlü bireylerin kültürünü geleceğe işlediği bir yer konumundadır. 7'den 70'e tüm yaş guruplarına hitap edecek Şile Kitap Fuarında Türkiye'nin önde gelen 45 yayın evi kitaplarını okuyucu ile buluştururken minik kardeşlerimiz de ilk kez kendi kitaplarını alacaklar. Çocuklarımızın küçükten kitaba alıştırılarak gelecekte vatana, millete ve ailelerine faydalı, okuma kültürü ile de zararlı alışkanlıklardan uzak bireyler olması kitap alışkanlığının kazandırılmasında yegane amaçlardandır. 'Ağaç yaşken eğilir' misali gelecek nesiller kitapla, tarihle, sanatla ve kültürle birlikte büyüyecek." sözleri ile konuşmalarını tamamladı.
28 Temmuz 06 Ağustos tarihleri arasında Şile Limanında gerçekleştirilecek 1'inci Şile Kitap Festivali'nde stantların açılışı 18.00'de söyleşiler ve imza törenleri ise 21.00'de gerçekleştirilecek.
(HB-BA-Y)

25.07.2017 10:30:01 TSI
NNNN

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm İstanbul haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. İstanbul Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.