KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Zeki Çakan

1950 yılında Zonguldak’ta doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Zonguldak’ta tamamladı. Yüksek tahsilini şimdiki adıyla Yıldız Teknik Üniversitesinde yaparak 1975 yılında Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu. Aynı yıl Zonguldak Belediyesinde Mühendis olarak göreve başladı. Şantiye Şefliği, Otobüs, Elektrik, Su ve Soğuk Hava Depo İşletmeler Müdür Yardımcılığı ve Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1984 yılında Zonguldak Belediye Başkanı seçilerek 5 yıl bu görevini sürdürdü.

Daha sonra Devlet Bakanlığı Danışmanlığı yaptı. 1989 – 1992 yılları arasında Köy Hizmetleri Genel Müdürü olarak atandı. Tarım Bakanlığı Müşaviri iken 1994 yılında tekrar Zonguldak Belediye Başkanı seçildi.

1995 yılında bu görevinden istifa ederek aynı yıl Bartın Milletvekili olarak Parlamentoya girdi. Anavatan Partisi Grup Başkan Vekilliği ile Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyon Başkanı olarak görevini aralıksız yürüttü. 1999 yılında tekrar Bartın Milletvekili seçildi ve Grup Başkan Vekili olarak görevini sürdürdü. 09 Mayıs 2001 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına getirildi. 18 Kasım 2002 tarihine kadar bu görevi yürüttü.

Zeki Çakan, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Zeki Çakan Haberleri