Son Dakika
YILLIK KOÇ burcu 20 Aralık 2016 yorumu
 

Sevgili Koçlar, 2017 yılında hem özel hayatınızda hem de iş ve eğitim konularında stediklerinizi rahatça gerçekleştireceksiniz. Evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklı işlerinizde fırsatlar sizinle olacak. Hayatı bir partnerle deneyimlemek isteyeceksiniz. Bekârsanız evliliğe adım atabilirsiniz. Evliyseniz beraberliğinizden şans ve fayda sağlayacaksınız. Eşinizin hayatında da güzel gelişmeler oluşabilir.

2017’de de yurtdışı bağlantılı işlerinizde, uluslararası ticaret (ithalat-ihracat) hayatınızda, yabancı şirketlerle ve insanlarla olan bağlantılarınızda, ortaklıklarınızda ve çalışmalarınızda, hukuki alanda, medya veya yayımcılık işlerinizde önemli sorumluluklar altında olmaya devam edeceksiniz. Adımlarınızı sorumluluklarınızı fark ederek ve bilerek atmak hayatınıza çok şey katacak.

İŞ/PARA/KARİYER

8 Ocak’tan sonra kariyerinizde ve iş hayatınızda ters giden durumlardan sıyrılacaksınız. Daha etkin bir iletişimle işlerinizi koordine edecek, günlük hayatın koşuşturmalarına daha rahat adapte olacaksınız. 26 Şubat’taki Güneş tutulması beklenmedik olayları tetikleyebilir. Çok önemli girişimlerden kaçınmalısınız. Planlarınızı gözden geçireceksiniz.

ATILIMLARINIZ OLACAK

Para evinizin yöneticisi Venüs 4 Mart’ta gerilemeye başlıyor. Maddi konularda 17 Nisan’a kadar sıkışmalara ve sorunlara açık olabilirsiniz. Bu dönemde para harcamalarınızı kontrol etmeye çalışın. Almaktan çok satma işlemlerine odaklanın. Önemli bir borcun altına girmemeye çalışın. Nisan ayında parayı elinizde tutmak önem kazanabilir.

10 Nisan-20 Nisan arasında maddi konularda önemli görüşmelerden ve başlangıçlardan sakınmalı, riskli işlerden uzak durmalısınız. İşinizle ilgili atılımlarda, girişimlerde, konuşma ve görüşmelerde 28-31 Mayıs tarihlerinde destekleneceksiniz. Ortaklaşa yapılacak projelerde 7-14-18 Temmuz size ışık yakıyor. Önemli anlaşmalar içine girebilirsiniz.

5 Eylül itibarıyla iş ve hizmet alanlarınıza enerjinizi yoğunlaştıracaksınız. İş hayatınızda titiz davranarak mücadelenizi ortaya koyacaksınız. 20 Eylül’de oluşan yeniay, iş hayatınızdaki yeni kararlarınızı uygulamanız için sizi harekete geçirecek.

FIRSATLAR OLUŞACAK

Yurtdışı bağlantılı işlerinizde 8-11 Ekim tarihlerinde dikkatli olun. Zorlanmalar karşısında öfkenizi kontrol edin. 10 Ekim’de Jüpiter ortaklaşa parasal alanınıza kayıyor. 1 yıl boyunca ortak para işlerinizde, partnerinizin parasal durumunda, vergi, kredi, faiz, miras, nafaka işlerinizde fırsatlar karşınıza gelebilir.

4 Kasım’daki dolunay, parasal alanlarınızı etkiliyor. Parayla bağlantılı işlerinizde istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Kasım sonu harekete geçtiğiniz her konuda işlerinizi hızlı halledin, zira 3 Aralık’ta Merkür geriliyor.

AŞK/EVLİLİK/İLİŞKİLER

MART ayının ilk haftalarında kendinize ve görüntünüze daha fazla önem vereceksiniz. 4 Mart’ta ilişkiler gezegeni Venüs gerilemeye başlıyor. 17 Nisan’a kadar ilişkilerinizde sorunlara hazırlıklı olmalısınız. Eski ilişkiler, yarım kalmış aşklar tamamlanmak üzere karşınıza çıkabilir. 11 Nisan’da oluşan dolunay zamanı özel hayatınızda duygusal çalkantılar ve kararlar devreye girebilir.

GÜZEL ADIMLAR ATILABİLİR

1 Haziran’da ilişkilerinizde güzel adımlar atılabilir. Sevdiğiniz insanla ilişkinizi konuşabilir ve esnek bir noktaya çekebilirsiniz. 24 Haziran’daki yeniay, ev ve aile alanlarınızda gerçekleşiyor. Ev alım, satım, yer değiştirme, kiralama gibi anlaşmaya dayalı işleriniz için yeniayı kullanmalısınız. 23 Temmuz’da oluşan yeniayla birlikte aşk hayatınızla ilgili kararlarınızı uygulamaya koyabilirsiniz. Çocuğunuz varsa onun hayatıyla ilgili konularla da ilgileneceksiniz. Bebek sahibi olma kararlarınız da bu süreçte devreye girebilir.

TAŞINABİLİRSİNİZ

21 Ağustos’ta tam bir Güneş tutulması yaşanacak. Aşk hayatınızda oldukça hareketli günler sizi bekliyor. Beklenmedik ve hızlı gelişmeler aşk tarafında sizi bulurken, çocukla ilgili konular da hızlanabilir. 22 Eylül itibarıyla kimliğinizi ikili ilişkiler, evlilik veya ortaklı işler alanlarınızda ortaya koymaya başlayacaksınız. Eğer taşınma gibi bir niyetiniz varsa bu ay sonu itibarıyla harekete geçebilirsiniz. 14 Ekim itibarıyla özel hayatınızda oldukça keyifli etkiler altına gireceksiniz, bu durumun tadını çıkarın.

SAĞLIK

12 Mart’ta Başak burcunda bir dolunay oluşacak. Sağlığınıza bu dolunayda çok dikkat etmeniz gerekecek. 14-28 Nisan tarihlerinde estetik uygulamalardan ve bu alanla ilgili ameliyatlardan kaçınmak yararınıza olacak. 5 Eylül itibarıyla sağlık konusunda daha fazla mücadele edeceğiniz bir dönem başlıyor. Bağırsak, mide sorunları ve hazımsızlık sizi en fazla zorlayacak alanlar olacak. Bu süreçte yediğinize içtiğinize mutlaka dikkat etmelisiniz. 10 Eylül’den itibaren sağlığınızla ilgili konularda çok güzel gelişmeler içine girebilirsiniz.

EĞİTİM

7 Haziran itibarıyla öğrenmekten ve eğitimsel konuları tamamlamaktan keyif alacağınız bir sürece giriyorsunuz. 9 Haziran’daki dolunay, eğitim alanlarınızda bazı hassas oluşumları karşınıza getirebilir. Bu işlerinizde önemli sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. 5 Kasım ve sonrasında her türlü bilgiyi ve eğitimi almaya yatkın bir zamana giriş yapacaksınız. Yurtdışı bağlantılı eğitim alanlarınızdaki konuşmalarınız ve görüşmeleriniz artabilir.

Hande Kazanova / Astroloji Uzmanı
 

Diğer Haberler