KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Fulya Üstündağ

Fulya Üstündağ 19 Mart 1990 tarihinde Ankara'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. İki üniversite okuyan Üstündağ, Uludağ Üniversitesi Gıda bölümünü ve Adnan Menderes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Lisans bölümünden mezun oldu.

Siyasi hayatına, 2011 senesinde seçimlerle beraber CHP'de ilk adımı attı. Aydın CHP Merkez İlçe Gençlik Kollarında çeşitli görevlerde çalıştı. 9 Nisan 2012 de Aydın Merkez İlçe Ana Kademe Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Üstündağ, basın ve halkla ilişkilerden sorumlu başkan yardımcılığı görevini üstlendi.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde Cumhuriyet Halk Partisi Üniversite Komisyon Başkanlığı görevini de yapan Fulya Üstündağ, 18 Haziran 2012 de Parti İçi Eğitim başkanlığı tarafından düzenlenen ‘EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ’ programını başarıyla tamamladığı için; Parti Okulu Eğitmeni olmaya hak kazandı.

Ankara ve İzmir de yeni eğitmen yetiştirmek için düzenlenen Eğiticinin Eğitimin de danışmanlık, Aydın’ın 17 İlçesinde; İlçe, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile yönetimlerine ‘Üyelerin Temel Siyasi Eğitimini’ görevlerini üstlendi. Aydın da özellikle CHP oyunun düşük olduğu köylerde birçok sosyal projeye imza attı ve projelerin danışmanlığını yaptı.

2012 senesi Ağustos ayı boyunca düzenlenen Mersin Gençlik Kampında başta Gençlik Kolları Genel Başkanı ve MYK’lar olmak üzere; Türkiye’nin dört bir yanından gelen Gençlik Kollarımıza eğitim verip, sosyal projelerin danışmanı oldu.

2013'de Gençlik Kolları MYK üyeliğine seçildi ve Gençlik Kolları Genel Başkanlığına bağlı birçok panel, konferans, eylem ve etkinliklerde aktif görev aldı. Yerel Seçimlerde, Genç Meclis Üyelerine daha fazla yer verilmesine dikkat çekmek için Başarılı Belediye Başkanlarının söylemlerinden oluşan 'Genç Meclis Üyesi Önemi' röportajlarını gerçekleştirdi. Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarında ilk defa çekilen, 1950'den günümüze kadar gelen Gençlik Kolları Genel Başkanlarının Belgeselini hazırladı ve 2014 yılında Gençlik Kolları asil MYK üyeliğine getirilerek, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı oldu.

29 Martta Aydın'da yapılan ön seçimde 6. sıra çıkmayı başararak CHP Aydın Milletvekili Adayı olmuştur. 25 yaşında olması sebebiyle Türkiye'nin En Genç Milletvekili Adayı ünvanını kazanmıştır. 26. Dönem de tekrardan CHP Aydın Milletvekili Adayı olmuştur.