KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Gökçen Özdoğan Enç

16 Mart 1976’da doğdu. Aslen Burdur Bucaklıdır.

İlkokulu ve ortaokulu Antalya Serik ilçesinde, liseyi Antalya Çağlayan Lisesi'nde tamamladı.

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. Şuanda da Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu’nu okumaktadır. Halkla İlişkiler Uzmanı olarak Kamu ve özel sektörde yöneticilik görevlerinde bulundu. 

2004 yılında AK Parti İl Kadın Kolları kongresi ile yönetime girdi. Sırasıyla Tanıtım ve Medya Başkanlığı, sonrasında Teşkilat Başkanlığı görevlerini gerçekleştirdikten sonra 2008 - 2011 tarihleri arasında AK Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanı olarak görev yaptı.

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde 24. Dönem Antalya Milletvekili olarak seçildi. 

24. Dönemde TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi, TBMM Anayasa Komisyonu üyesi, Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunlarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu üyesi ve Türk Parlamenterler Birliği üyesi olarak göreve devam etmekte. Aynı zamanda TBMM Türkiye-Kosta Rika Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı. Ayrıca Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu üyesi olarak görev yaptı.

TBMM AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyesi. Ayrıca Aralık 2014 tarihinden itibaren AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak görevime devam etmektedir.

İngilizce bilen Gökçen Özdoğan Enç, evli ve 1 çocuk annesidir.

Gökcen Özdoğan Enç Haberleri