KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Mehmet Emin Akbaşoğlu

Aslen Çankırılı olan Muhammet Emin Akbaşoğlu, 06.10.1968'de İstanbul Gaziosmanpaşa'da doğdu. Küçükköy İ.H.L. ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu, ayrıca Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdi. Gaziosmanpaşa MGV İlçe Başkanlığı, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

27 Mart 1994 seçimlerinden sonra Gaziosmanpaşa Belediyesi'nde Özel Kalem Müdürü ve Müfettiş olarak, 2003 yılından itibaren Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığında; Hukuk Müşaviri ve 1. Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı.

2011 yılında Adli Tıp Kurumu Başkan Yardımcılığına atandı. 2012 yılında gerçekleşen Uluslarası Adli Tıp Kongresi'nin (IALM) organizasyonunda yer aldı. Avrupa ülkeleri ile birlikte gerçekleştirilen Geliştirilmiş Bilirkişilik Projesi'nde Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerinde, milletimizin hizmetinde bulundu.

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde İnsan Hakları Hukukunda Yüksek Lisans yapan, İngilizce ve Arapça bilen Akbaşoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.